رسانه‌های آمریکا می‌گویند سه عضو عالی رتبه خاندان پادشاهی عربستان، از جمله آخرین پسر ملک عبدالعزیز، در بازداشتی که علت آن معلوم نیست به سر می‌برند.

به گزارش سنت نیوز، رسانه‌های آمریکا می‌گویند سه عضو عالی رتبه خاندان پادشاهی عربستان، از جمله آخرین پسر ملک عبدالعزیز، در بازداشتی که علت آن معلوم نیست به سر می‌برند.

این رسانه‌ها محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را مسئول این اقدام معرفی کرده و می‌گویند محمد بن نایف و دو نفر دیگر روز جمعه بازداشت شده‌اند.

این بازداشت‌ها شبیه دستگیری گسترده اعضای خاندان سلطنتی در سال ۲۰۱۷ ارزیابی شده که طی آن محمد بن سلمان که در آن ایام تازه به مقام ولیعهدی منصوب شده بود دهها عضو برجسته خاندان سلطنتی را در هتل پنج ستاره ریتز-کارلتون برای چندین روز زندانی کرد و علت آن را “آغاز مبارزه با فساد” خواند.

نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال، عصر جمعه، ششم مارس، خبر دادند که بازداشت‌ها امروز صورت گرفته است و محمد بن نایف، ولیعهد پیشین؛ نواف بن نایف، عموزاده محمد بن سلمان، و احمد بن عبدالعزیز، آخرین پسر بازمانده از ملک عبدالعزیز -ابن سعود- سه نفری هستند که زندانی شده‌اند.

محمد بن نایف تا زمان به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، ولیعهد رسمی عربستان بود و پس از آن هم در سمت وزیر دفاع بود اما در جریان دستگیری‌های گسترده سال ۲۰۱۷ او هم بازداشت و در حصر خانگی قرار داده شد.