دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با بهره گیری از ظرفیت های سیستان و بلوچستان از طریق فناوری های نوین می توان این استان را به پیشرفت و توسعه سوق داد.


به گزارش سنت نیوز، سید محمدحسین سجادی نیری در نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور در زاهدان افزود: به دنبال این هستیم تا جشنواره صنایع خلاق را هر سال در این استان برای بهبود وضعیت کسب و کارهای نوین برگزار کنیم.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت های فرهنگی و هنری موجود در سیستان و بلوچستان برای توسعه اشتغال و کسب و کار برگزاری این جشنواره در زاهدان برنامه ریزی شد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: توسعه فضای کسب و کارهای نوین در پارک های علم و فناوری نجات بخش اشتغال جوانان تحصیل کرده و جویای کار در کشور است .
نیری خاطرنشان کرد: با بهره گیری از کسب و کارهای نوین می توان ظرفیت های فرهنگی را اقتصادی و درآمد زا کرد.
وی گفت: صنایع خلاق متاسفانه در گذشته مغفول مانده بود که هم اینک زمینه گسترش آن در کشور فراهم شده است.
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های فرهنگی بسیار زیادی دارد که می توان با بهره گیری از فناوری های نوین زمینه رشد و تعالی بیشتر آن را فراهم کرد.
جشنواره صنایع خلاق برای اولین بار در کشور با حضور سجادی نیری، دبیر ستاد فناوری های نرم و‌هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از مقامات استانی آغاز بکار کرد.
این رویداد در شش حوزه صنایع خلاق از جمله: بازی‌سازی، انیمیشن (پویانمایی)، صنایع‌دستی، طراحی، تولید محتوای دیجیتال، گردشگری برگزار خواهد شد .
برگزاری کارگاه مسابقه طراحی پاویون شهری نیمروز، ساخت پاویون‌های شهری توسط تیم‌ها و اعلام نتایج مسابقه طراحی پاویون در موضوع طراحی شهری از برنامه های این جشنواره است .
همچنین رویداد سه روز کارآفرینی نوگام صنایع خلاق از امروز به مدت ۳ روز برگزار خواهد شد.