مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شاخص بهره‌مندی روستاهای چابهار و دشتیاری از آب پایدار به ۱۰۰ درصد می‌رسد

به گزارش سنت نیوز، اتابک جعفری در سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان که با هدف بازدید میدانی از طرح‌های آب و فاضلاب حوزه نوار ساحلی این استان صورت گرفت، از بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی ساکنان روستاهای شهرستان چابهار و دشتیاری استان سیستان و بلوچستان از نعمت آب شرب در قالب طرح جهاد آبرسانی خبر داد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: شهرستان چابهار دارای ۲۷۶ روستا با جمعیت ۱۰۵ هزارنفر بوده که از این تعداد ۲۰۴ روستا به شبکه آبرسانی متصل و ۷۲ روستا فاقد شبکه است.

وی افزود: وزارت نیرو به منظور ارتقای شاخص بهره‌مندی ۷۲ روستای فاقد آب این شهرستان در قالب طرح‌‌ محرومیت‌زدایی با همکاری قرارگاه امام حسن سپاه، آبرسانی به این روستاها را آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: با تکمیل شبکه‌های توزیع از جمله روستاهای کمب، رمین، مرادآباد و مجموعه دهستان کمبل سلیمان و وشنام شاخص بهره‌مندی از آب شرب در سطح روستاهای شهرستان به ۱۰۰ درصد ارتقا می‌یابد.

وی همچنین از تأمین آب پایدار ۱۶۷ روستای شهرستان دشتیاری در قالب طرح جهاد آبرسانی خبر داد و افزود: با تکمیل این طرح شاخص بهره‌مندی از آب شرب در سطح شهرستان دشتیاری به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

به گفته وی، این پروژه‌ها در قالب طرح هزار و ۷۵۱ روستایی محرومیت‌زدایی در بازه زمانی ۲۰ ماهه به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش تسنیم مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با همراهی رئیس و اعضای کمیسیون آب، کشاورزی و منابع‌طبیعی در این سفر یک روزه به سیستان و بلوچستان از سایت آب‌شیرین‌کن چابهار-کنارک، طرح آبرسانی به روستاهای تلنگ، پلان و پیرسهراب بازدید کرد.

انتهای پیام/۳۹۳/ح