معاون امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از سال گذشته بیش از ۱۴۰ کیلومتر از حفاری های انجام شده برای گاز همچنان مرمت و آسفالت نشده است، در سه ماه نخست امسال هم ۲۸ کیلومتر لوله گذاری شبکه گاز در زاهدان انجام و ۲۰۲ علمک نصب شد که از برنامه زمان بندی عقب است.


به گزارش سنت نیوز به نقل از ایسنا، باقر کرد در شورای فنی استان افزود: شرکت گاز استان باید تعهد کند که در سه ماه دوم امسال علاوه بر جبران عقب ماندگی، بیش از ۱۰۰ کیلومتر شبکه گذاری انجام دهد تا بتواند به روال عادی در شبکه گذاری دست یابد.
معاون استاندار در ادامه گفت: عملکرد شرکت گاز در مرمت حفاری های انجام شده و عملیات لوله گذاری شبکه گاز رسانی در زاهدان رضایت بخش نیست، این موضوع سبب نارضایتی مردم شده است که باید هر چه سریع تر جبران شود.
وی اظهار کرد: روند کند مرمت و آسفالت مکان هایی که از سال گذشته برای لوله گذاری گاز در زاهدان حفاری شد سبب نارضایتی مردم است، باید هر چه سریع تر توسط متولیان امر به این مشکل رسیدگی و با سرعت بیشتری برای جبران عقب ماندگی اقدام شود.
معاون استاندار با گلایه از عملکرد مسئولان شرکت گاز استان و شهرداری خاطرنشان کرد: چنان چه احساس می شود که روند کار باید به کندی ادامه پیدا کند مسئولان مربوط اعلام کنند که البته نشان دهنده عاجز بودن مسئولان امر و نداشتن راه حلی برای برون رفت از این مشکل است.
کرد گفت: حدود دو سال است که کار حفاری و لوله گذاری گاز در زاهدان و مرمت حفاری های انجام شده در کش و قوس است، این وضعیت شایسته این مردم نیست. شرکت گاز استان و شهرداری زاهدان موظف هستند راه حلی برای رفع این مشکل پیدا و اجرا کنند.
وی تصریح کرد: شرکت گاز موظف است قیر مورد نیاز آسفالت حفاری های انجام شده را خریداری کند و به سرعت کار را انجام دهد. حفاری، لوله گذاری، مرمت و آسفالت باید متناسب با نیازها انجام شود و شهرداری، فرمانداری و کمیته فنی علاوه بر همکاری بر انجام کارنظارت داشته باشند.
وی بیان کرد: یک تیم متشکل از بازرسی، شرکت گاز استان، دفتر فنی و معاونت عمرانی استانداری و شهرداری تشکیل، چالش ها بررسی و در جلسه آینده گزارش های قابل قبولی ارائه شود. مسئولان شرکت گاز استان و شهرداری زاهدان باید هر هفته با برگزاری جلسات علاوه بر رفع مشکلات موجود برای افزایش روند کارها تصمیم های خوبی بگیرند .