شلیک بیش از ۲۰۰ راکت نیروهای مقاومت به سمت شهرک های واقع در حومه غزه و حمله هوایی و موشکی رژیم صهیونیستی به این نوار شهادت چند شهروند فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۱۰ صهیونیست را در پی داشته است


به گزارش سنت نیوز به نقل از رسانه های خبری جهان عرب، اتاق مشترک گروه های مقاومت فلسطینی در غزه عصر (دوشنبه) از آغاز گلوله باران شهرک های صهیونیست نشین و مواضع رژیم صهیونیستی با ده ها راکت در پاسخ به جنایت روز گذشته ارتش این رژیم در این نوار خبر دادند.
رسانه های رژیم صهیونیستی در این باره گزارش دادند که ظرف تنها ۴۰ دقیقه بیش از ۱۰۰ راکت نیروهای مقاومت فلسطینی از نوار غزه به سمت شهرک های صهیونیست نشین واقع در حومه این نوار شلیک شده که در نتیجه آن نیز تاکنون دست کم ۱۳ صهیونیست زخمی شده اند که وضعیت دو تن از آنها وخیم است.
با این حال، ساعتی پس از آن ارتش رژیم صهیونیستی ضمن اذعان به این که بیش از ۲۰۰ راکت از نوار غزه به سوی سرزمین های اشغالی شلیک شده، مدعی شد که سامانه دفاع موشکی موسوم به «گنبد آهنین» نزدیک به ۶۰ راکت را منهدم کرده است.
در حالی که رسانه های مذکور از اصابت یک راکت به اتوبوس حامل صهیونیست ها در حومه نوار غزه خبر دادند، یک منبع در نیروهای مقاومت فلسطینی نیز تاکید کرد که اتوبوس مذکور با یک موشک هدایت شونده هدف قرار گرفته و این حمله شماری زخمی بر جای گذاشته است.
برخی رسانه ها نیز در این باره از هلاکت یک سرباز رژیم صهیونیستی و زخمی شدن دو تن دیگر در نتیجه اصابت موشک هدایت شونده به اتوبوس حامل آنها خبر دادند.
این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه به شلیک بیش از ۳۰۰ موشک از نوار غزه به سوی سرزمین های اشغالی اذعان کرد و رسانه های این رژیم نیز از افزایش شمار صهیونیست های زخمی به دست کم ۵۴ نفر خبر دادند.
در همین حال، مقامات رژیم صهیونیستی به ساکنان شهرک های صهیونیست نشین واقع در اطراف غزه و تا فاصله ۴۰ کیلومتری این نوار دستور دادند که به پناهگاه های زیر زمینی بروند و همزمان نیز آژیر هشدار در شهرک های حومه غزه برای چندین بار به صدا درآمده و این مسئله تا منطقه «عین جدی» در سواحل بحر المیت (دریای مرده) در فاصله ۹۶ کیلومتری این نوار نیز رسیده است.
از سوی دیگر، «ابومجاهد»، سخنگوی کمیته های مقاومت فلسطینی ضمن تاکید بر این که رژیم صهیونیستی روز گذشته متحمل شکست سنگینی در داخل نوار غزه شده، خاطر نشان ساخت که تمامی شاخه های مقاومت به صورت یکپارچه پاسخ عملیات دیروز این رژیم را خواهند داد و این مسئله نیز آغاز شده است.
ارتش رژیم صهیونیستی نیز مناطق مختلفی در نوار غزه را هدف حملات هوایی و موشکی قرار داده که بنا بر اعلام وزارت بهداشت دولت تحت رهبری جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در این نوار، در نتیجه آن تاکنون دست کم سه شهروند فلسطیمی به شهادت رسیده و شماری دیگر نیز زخمی شده اند.
اتاق مشترک گروه های مقاومت فلسطینی نیز به رژیم صهیونیستی هشدار داد که در صورت ادامه تجاوز به نوار غزه در واکنش به حمله راکتی نیروهای مقاومت به حومه این نوار، شدت حملات راکتی خود به مواضع آن و شهرک های صهیونیست نشین و همچنین بُرد راکت ها در عمق سرزمین های اشغالی را بیشتر خواهد کرد.
به دنبال این حوادث نیز «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به همراه «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ و همچنین رئیس ستاد کل ارتش این رژیم در مقر این وزارتخانه در حال رایزنی هستند.
در همین حال، «نیکولای ملادینوف»، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در روند سازش خاور میانه و مقامات مصر با برقراری تماس با طرف های مختلف در تلاش هستند تا وضعیت در غزه و اطراف آن را کنترل کنند.
یادآور می شود که وزارت بهداشت دولت وابسته به حماس در نوار غزه بامداد دوشنبه اعلام کرده بود که بمباران شدید منطقه «خان یونس» در جنوب این نوار از سوی ارتش رژیم صهیونیستی همراه با عملیات نیروهای ویژه این رژیم در شرق این منطقه در مجموع باعث شهادت هفت عضو گردان های «عزالدین قسام»، شاخه نظامی این جنبش از جمله «نورالدین محمد سلامه برکه»، از فرماندهان میدانی آن و زخمی شدن هفت فلسطینی دیگر شده است.
«آویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز به نوبه خود ضمن اذعان به این که در نتیجه تیراندازی متقابل با نیروهای مقاومت فلسطینی در جریان عملیات یگان ویژه ارتش این رژیم در داخل نوار غزه، یک افسر صهیونیست به هلاکت رسید و یک افسر دیگر نیز زخمی شده، تاکید کرده بود که تبادل آتش میان دو طرف به پایان رسیده است.
در همین حال، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به درگیری مسلحانه میان یگان ویژه ارتش این رژیم و نیروهای مقاومت فلسطینی در نوار غزه، سفر خود به شهر پاریس، پایتخت فرانسه برای شرکت در مراسم بزرگداشت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول را نیمه تمام گذاشت تا به سرزمین های اشغالی بازگردد.