رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز سه شنبه پنجم فرودین‌ماه تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان ۱۴ مورد افزایش یافت

به گزارش سنت نیوز، موضوع شیوع بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان همچون دیگر نقاط کشور جدی است و آمار مبتلایان روز به روز در حال افزایش و همین امر موجب شده مسئولان از مردم به جد درخواست کنند تا جهت مهار بیماری در خانه بمانند.

رسول راشکی اظهار داشت: از ابتدای طرح پایش سلامت از ۱۴ اسفندماه در استان تا صبح امروز ۲۴۵ هزار و ۲۵۲ نفر مورد ارزیابی تست غربالگری، تب‌سنجی و اطلاع‌رسانی قرار گرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: تیم‌های امدادی این‌جمعیت در مبادی ورودی ۱۴ شهر استان سیستان و بلوچستان  به منظور کنترل ویروس کرونا مستقر شده اند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر استان همزمان با بروز شیوع ویروس کرونا آمادگی خود را برای آموزش و انجام‌ غربالگری مسافران شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرده، ادامه داد: در این مدت تعداد ۱۰۳ هزار و ۹۴۸ دستگاه خودرو مورد ارزیابی تست غربالگری، تب‌سنجی و اطلاع‌رسانی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: در اجرای طرح پایش سلامت در مبادی شهرها تاکنون ۱۰۲ نفر از افراد دارای علائم بیماری و مشکوک به کرونا جهت سیر مراحل بعدی به مراکز درمانی معرفی شده‌اند.

وی عنوان کرد: حدود هزار و ۱۸۵ نیروی امدادی و داوطلب  این‌ جمعیت در مبادی شهرهای استان مستقر شده اند تا با کمک کادر بهداشت و درمان از شیوع بیماری کرونا در منطقه جلوگیری کنند.

عبور موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا از مرز  ۱۵۰ نفر

سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت:  در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز سه شنبه پنجم فرودین‌ماه تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی بیماری کرونا  در  سیستان و بلوچستان ۱۴ مورد افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه از مجموع تعداد مبتلایان کرونا ۱۰۹ نفر در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هستند، افزود: بر اساس گزارشات دریافتی از همکارانمان در شمال و جنوب استان،  ۳۲ نفر در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه زابل و ۱۶ نفر  از هم استانی‌های ساکن در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه ایرانشهر هستند و بدین ترتیب مجموع موارد استان نیز از مرز ۱۵۰ نفر عبور کرد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون ۹ نفر از عزیزان هم استانی  که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بوده فوت کرده‌اند. تعداد بیماران بستری شده باعلائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان نیز تا ظهر امروز به یک هزار و ۳۳ نفر رسید که  متاسفانه ۷۴ نفر از این عزیزان هم جان خود را از دست داده‌اند.