شهردار ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با ابراز نارضایتی از وضعیت نامطلوب دفن زباله در این شهر گفت: لازمه ساماندهی و دفن بهداشتی زباله برای شهرداری های ایرانشهر، بمپور، محمدان و تعدادی از دهیاریهای اطراف که روزانه حدود ۳۰۰ تن زباله به محل فعلی انتقال می دهند ایجاد سایت مشترک است.

به گزارش سنت نیوز، نور احمد درخوش روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متاسفانه اکنون وضعیت دفن زباله از نظر بهداشتی مطلوب نیست به همین منظور ضروریست با ایجاد و حفر ترانشه هایی با عمق حداقل سه و حداکثر پنج متر درحد استاندارد عملیات دفن زباله به صورت بهداشتی انجام شود.
وی افزود: هدف از اجرای طرح پسماند، ساماندهی زباله ها و دفن اصولی و بهداشتی و جلوگیری از آتش زدن زباله و هرگونه آلودگی زیست محیطی است که در همین زمینه با عقد قرارداد با بخش خصوصی نحوه دفن زباله ها وارد فاز جدید شده و چند دستگاه بولدوزر و بیل مکانیکی مشغول فعالیت هستند که تا یک ماه آینده وضعیت تغییر خواهد کرد.
شهردار ایرانشهر که در حاشیه بازدید از سایت دفن زباله با خبرنگار ایرنا گفت وگو کرد، اظهار داشت: به زودی عملیات حصار سایت نیز تا یک هفته آینده به مرحله اجرا درخواهد آمد و ساماندهی به صورت جدی پیگیری خواهد شد.