وی با بیان اینکه ایران اسلامی در اوج اقتدار نیز منادی وحدت به شمار می‌رود، افزود: مواضع قاطع، شفاف و مکرر مقام معظم رهبری گویای آن است که وحدت‌گرایی در سیاست‌های کلی نظام قرار دارد

به گزارش سنت نیوز؛ وی با بیان اینکه ایران اسلامی در اوج اقتدار نیز منادی وحدت به شمار می‌رود، افزود: مواضع قاطع، شفاف و مکرر مقام معظم رهبری گویای آن است که وحدت‌گرایی در سیاست‌های کلی نظام قرار دارد.

امام جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: برخی خواسته یا ناخواسته موجب ساختارشکنی و خدشه زدن به وحدت می‌شوند که موجب ایجاد ناامیدی، تبعیض و بی‌عدالتی در جامعه است.

خطیبی با اشاره به جایگاه عدالت‌گستری در بیانیه گام دوم انقلاب، ادامه داد: سنگین کردن کفه عدالت بویژه در مناطق محروم باید مد نظر متولیان امر باشد و تلاش کنند که در گام دوم انقلاب به این مهم جامعه عمل بپوشانند.

وی اضافه کرد: تنگ نظری‌هایی در عمل برخی از مسوولان وجود دارد که می‌تواند امیدواری مردم به عنوان کلید تمامی قفل‌ها لطمه وارد کند.

خطیب جمعه اهل سنت گفت: تقویت امید در جامعه یک استراتژی در مسیر تداوم انقلاب اسلامی و مورد تاکید رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.
نگاه‌ تجاری مسوولان در واگذاری زمین برای مردگان

خطیبی اظهار داشت: بسیاری از مسوولان با نیت خیر در حال تلاش هستند و برخی نیز ممکن از با اقدامات خود تیشه به ریشه عملکرد ثبت دیگران بزنند.

وی افزود: جوانان ما در این جزیره بزرگ حتی از یک متر زمین برای دفن شدن در آن محروم هستند و سال‌هاست که پیگیری‌ واگذاری زمینی برای قبرستان به سرانجام نمی‌رسد و بواسطه نگاه‌های تجاری با آن موافقت نمی‌شود.

خطیب جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: جوانان ما باید زمین را از بُرج‌سازان و کسانی که اهل قشم نیستند به قیمت خون‌بها بخرند و این مسئله با وحدت امت اسلام در تضاد است و موجب ناامیدی و هنجارشکنی می‌شود.

خطیبی ادامه داد: تا کنون ایستادگی کرده‌ایم و بسیاری از مسوولان نیز حمایت کرده‌اند که انتظار است در هفته وحدت شاهد ایجاد تحول باشیم.
وی تاکید کرد: آحاد جامعه موضف هستند در راستای تحکیم وحدت اسلامی و تحقق امت واحده تلاش کنند.