به گزارش سنت نیوز،شیخ غازی حنینه در خطبه نماز جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ اهل سنت زاهدان، با اشاره به تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفتند: از موضع جمهوری اسلامی ایران که از ما پشتیبانی و ما را یاری می کند تشکر می کنیم.

به گزارش سنت نیوز،شیخ غازی حنینه در خطبه نماز جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ اهل سنت زاهدان، با اشاره به تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفتند: از موضع جمهوری اسلامی ایران که از ما پشتیبانی و ما را یاری می کند تشکر می کنیم. از زمان امام خمینی رحمه‌الله تا امروز در قیادت امام خامنه ای حفظه الله کمک کرده اند که سرزمین ما آزاد و دشمن را بیرون کردیم. آمریکا جمهوری اسلامی را از ۴۰ سال است که در محاصره اقتصادی قرار داده و این به این خاطر است که ایران ضعفا و مستضعفین را حمایت می کند. این کار را دشمنان با پیامبر (ص)هم انجام دادند چون پیامبر (ص)هم یاری کننده ضعفا و مستضعفین بود. پیامبر نیز در شعب ابی طالب محاصره اقتصادی بود.

وی در ادامه به استقامات مردم لبنان در مقابل آمریکا اشاره کردند و گفتند:” ما باید با عزت زندگی کنیم. با دین و سنت پیامبر(ص). این خیلی بهتر است که ما جلوی آمریکا خوار شویم. و ما امروز با وحدت ملی و اسلامی با عزت و کرامت در مقابل صهیونیست ایستاده ایم.

وی با اشاره به وحدت موجود در ایران گفتند: ما این وحدت را در ایران بین شیعه و سنی می بینیم. این وحدت مورد رضایت خدا و رسول است. خدای ما، پیامبر ما، قبله ما، قرآن ما یکی است. ما اینجا پشت سر مولانا نماز می خوانیم. وحدت اسلامی در زاهدان و کشور ایران در بهترین شکل است. بدانید که ما بعنوان یک ملت مسلمان در چالش های بزرگی قرار داریم. باید اثبات کنیم که از نظر علمی و تمدن پیشرفت کرده ایم. آمریکا با جمهوری اسلامی ایران همواره دشمن بوده زیرا پیشرفت ایران را در زمینه های مختلف بویژه زمینه هسته ای می بیند.