خانه » ایران » شیخ موسی بازماندگان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت بندرعباس: قدس مسئله اصلی جهان اسلام است

شیخ موسی بازماندگان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت بندرعباس: قدس مسئله اصلی جهان اسلام است

به گزارش «سنت نیوز» به نقل از کانال تلگرامی امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس، شیخ موسی بازماندگان اظهار داشت: دشمنان می‌خواهند نام و خاطره قدس از حافظه مسلمانان پاک شود و قبله‌گاه اول مسلمانان را اشغال کنند. برای همین هدف نزدیک به یک قرن است که به مسلمانان فلسطین ظلم می‌کنند.
خطیب نماز جمعه اهل‌سنت بندرعباس تصریح کرد: قراردادن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ظلم بزرگی است؛ اما دشمنان از اتحاد و هیبت مسلمانان می‌ترسند. اگر میان مسلمانان اتحاد باشد، توطئه‌ها شکست خواهند خورد.
ایشان خاطرنشان ساخت: در شرایط موجود، اتحاد سران کشورهای اسلامی و رفع اختلافات منطقه‌ای و آگاه‌سازی مسلمانان از اهمیت قدس، راه نجات قدس است.
شیخ بازماندگان در بخش نخست سخنان نیز «اسلام» را نعمت بزرگی دانست و ادامه داد: اسلام نعمت بزرگی است. این‌که ما مسلمان‌زاده هستیم نیز نعمتی الهی‌ست که البته مسؤولیت ما را بیشتر می‌کند تا با نیکی به دیگران و کمک به حل مشکلات مردم، چهره‌ای نیکو از اسلام ارائه دهیم.
ایشان افزود: کمک به دیگران و تلاش برای حل مشکلات مردم، از ویژگی مؤمنان است. هنگامی‌که مصیبتی برای بخشی از جامعه رخ می‌دهد، بقیه مردم در آزمایش بزرگ‌تری قرار می‌گیرند تا با کمک به آنها، شکر نعمت سلامت و امنیت را به‌جا آورند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*