خانه » سیستان و بلوچستان » طالبان افغانستان خواهان مذاکره مستقیم با آمریکا شد

طالبان افغانستان خواهان مذاکره مستقیم با آمریکا شد

به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، طالبان افغانستان در بیانیه‌ای مکتوب از آمریکا خواست که درهای گفت‌وگو را باز نگه دارد.

به نوشته این بیانیه دفتر سیاسی طالبان از مقامات آمریکایی می‌خواهد که مذاکرات مستقیمی را با دفتر سیاسی این گروه درباره دستیابی به یک راه حل صلح آمیز درباره مساله افغانستان برگزار کند.

همچنین طالبان در این بیانیه از آمریکا خواست که درخواست‌های مشروع مردم افغانستان، نگرانی‌ها و مطالبات آنها را از طریق یک کانال صلح آمیز قبول کند.

طالبان در این بیانیه اعلام کرد که جنگ در افغانستان انتخاب آنها نبوده بلکه یک تحمیل بوده است. باید اشغالگری در این کشور به پایان رسیده و یک راه حل صلح آمیز در مساله افغانستان به دست آید.

این گروه تاکید کرد: مساله افغانستان از راه‌های نظامی قابل حل نیست. آمریکا باید بر یک استراتژی صلح آمیز به جای جنگ در افغانستان متمرکز شود. استراتژی‌های نظامی‌گری که در طول ۱۷ سال گذشته بارها در افغانستان مورد آزمایش قرار گرفته، نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

طالبان در حالی این بیانیه را منتشر کرده است که ماه گذشته در یک عملیات انتحاری در ورودی وزارت کشور افغانستان در کابل ۱۰۳ نفر را کشت و بیش از ۲۳۰ نفر زخمی شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*