معاون فنی و مهندسی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف بهره‌مندی بیشتر اجتماع از سواحل و پتانسیل‌های گردشگری و همچنین تعامل بیشتر شهر و بندر، اسکله گردشگری احداث می‌شود

به گزارش سنت نیوز، در نشستی که با حضور مهدی کامیاب مجری طرح و مدیر توسعه زیرساخت‌های مسافری و گردشگری دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و یونس حقانی شهردار بندر چابهار برگزار شد، پتانسیل‌های گردشگری بندر چابهار در راستای تعامل هر چه بیشتر شهر و بندر بررسی شد.

معاون فنی و مهندسی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در این جلسه که در محل شهرداری چابهار برگزار شد، با اشاره به وجود جاذبه‌های منحصر سواحل چابهار گفت: با موقعیت و پتانسیل‌های گردشگری دریایی و ساحلی بزرگترین بندر اقیانوسی کشور، این سواحل ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری کشور را دارد.

عباس آذرپیکان افزود: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، تعامل شهر و بندر و همچنین جهت نفع و بهره‌مندی اجتماعی از ظرفیت‌های گردشگری، ساخت این نوع اسکله در سواحل چابهار در دستور کار قرار دارد. مراحل ساخت اسکله گردشگری پس از انجام مطالعات جانمایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی و اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان آغاز خواهد شد.

در همین راستا با حضور مدیر توسعه زیرساخت‌های گردشگری سازمان بنادر و دریانوردی طرح‌های ایجاد زیرساخت‌ها در سواحل شهر چابهار بررسی شد.