وزیر امور مذهبی پاکستان گفت: دولت این کشور با در نظر گرفتن کاهش ۲۰ درصدی تعداد حجاج بیت الله الحرام از سوی عربستان سعودی، در نحوه اعزام شهروندان به حج تمتع امسال تجدید نظر می کند. به گزارش سنت نیوز به نقل از ایرنا، روزنامه اردو زبان ‘دنیا’ چاپ اسلام آباد روز چهارشنبه به نقل از […]

وزیر امور مذهبی پاکستان گفت: دولت این کشور با در نظر گرفتن کاهش ۲۰ درصدی تعداد حجاج بیت الله الحرام از سوی عربستان سعودی، در نحوه اعزام شهروندان به حج تمتع امسال تجدید نظر می کند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایرنا، روزنامه اردو زبان ‘دنیا’ چاپ اسلام آباد روز چهارشنبه به نقل از گزارش خبرگزاری رسمی دولت پاکستان (APP) نوشت: ‘سردار یوسف’ گفت: امسال حدود ۱۴۳ هزار پاکستانی به حج تمتع اعزام خواهند شد از میان این تعداد، ۵۰ درصد آنها تحت پوشش طرح های خصوصی می توانند برای شرکت در مناسک حج تمتع امسال عازم عربستان شوند.

وزارت امور مذهبی پاکستان مسوولیت تمامی اقدامات در خصوص زایران حج تمتع و عمره این کشور و همچنین اعزام و بازگشت آنان از عربستان سعودی را بر عهده دارد.

این مقام پاکستانی اعلام که با توجه به کاهش بهای سوخت، تلاش خواهد کرد تا شرکت های هواپیمایی پاکستان را نسبت به کاهش هزینه انتقال حجاج متقاعد کند.

سال گذشته نیز عربستان سعودی ۲۰ درصد از سهمیه حج تمتع پاکستان را کم کرده بود.