مدیر عامل شرکت سبز امداد استان سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: برای نخستین بار بسته بندی خرمای دلگان با برند “جلگه سبز امداد” انجام شد .


به گزارش سنت نیوز، محمدعلی بهروز افزود: واحد جلگه سبز امداد وابسته به مجتمع اقتصادی کمیته امداد است که برای اولین بار در شهرستان دلگان کار بسته بندی، درجه بندی و صادرات خرما و فرهنگ سازی برند فوکا fooka را معرفی کرده و مورد استقبال مردم قرار گرفته است .
وی گفت: خرمایی که در این سایت برای صادرات آماده می شود از مرغوب ترین خرماهای کشور و از ارقام رَبّی ، مضافتی ، زاهدی و مَجول می باشد .
بهروز اظهار کرد: پیش از این خرمای شهرستان توسط دلالان خریداری و با برند های دیگر وارد بازار مصرف می شده است .
مدیر عامل شرکت سبز امداد افزود: خرمای شهرستان دلگان هم اکنون در سه درجه صادراتی ، جهت مصرف بازارهای داخلی و واحد های صنعتی بسته بندی می شود که موجب کوتاه شدن دست دلالان خرما شده است .
بهروز گفت: روزانه بیش از ۳۰ تن خرما در این سایت بسته بندی و به کشورهای پاکستان ، افغانستان ، کشورهای آسیای میانه و کشورهای اروپایی صادر می شود .
وی افزود: در این سایت روزانه افزون بر ۳۰۰ نفر اشتغال دارند .
مدیر عامل شرکت سبز امداد استان سیستان و بلوچستان و کرمان گفت : با همکاری استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار دلگان در حال پیگیری ایجاد یک واحد فراوری خرمای شهرستان با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تن در سال آینده هستیم .
شهرستان دلگان با ۸ هزار هکتار نخیلات و ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار نخل بارور یکی از قطب های تولید خرما در سیستان و بلوچستان است .