نماینده خاش در مجلس شورای اسلامی گفت : در حال حاضر بزرگترین مشکل و معضل استان و شهرستان خاش بیکاری و اشتغالزایی است


به گزارش سنت نیوز، علی کرد افزود : استان سیستان و بلوچستان یک استان پهناور با چند اقلیم‌ هوایی متفاوت است و به دلیل شرایط خاصی که از لحاظ توسعه دارد، نیازمند برنامه‌ریزی و توجه خاص در حوزه اشتغال است.
نماینده مردم خاش در مجلس در ادامه گفت: با آنکه سیستان و بلوچستان درگیر یک خشکسالی بی‌سابقه و همه‌جانبه است اما تاکنون ریالی برای مبارزه با این بحران به استان پرداخت‌ نشده است.
وی اظهار کرد: خشک‌سالی‌های ۲۰ ساله بر محرومیت سیستان و بلوچستان افزوده و موجب بیکاری و مهاجرت هزاران نفر از روستائیان شده است‌.
وی بابیان این‌که خشکسالی همه‌جانبه تمام مساحت استان را درگیر کرده است، افزود: عمق خشکسالی به‌قدری است که درصورتی‌که در سال‌های آتی بارش‌های خوبی هم داشته باشیم، باز هم نمی‌توانیم بر بحران خشکسالی در این استان فائق آییم.
نماینده مردم خاش در مجلس در ادامه تصریح کرد: بیشتر منابع آبی شامل رودخانه ها، چشمه ها، چاه ها، چاهک‌ها و قنوت استان کاهش چشمگیری داشته یا کامل خشک شده است.
کرد افزود: بر اثر این خشکسالی ها مزارع و باغ های استان خسارت های جبران ناپذیری دیده است، دام های سبک و سنگین نیز به دلیل نبود آب و علوفه از بین رفته است و در همه نقاط استان مردم خسارت های زیادی را متحمل شده اند.