نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه فضای آموزشی استان نسبت به دیگر استان ها در رده بسیار پایینی قرار دارد.


به گزارش سنت نیوز، محمد نعیم امینی فرد در بازدید از مراکز آموزشی استان افزود: متوسط فضای آموزشی کشور ۵٫۵ متر و در استان ۳٫۵ متر است، حتی این فضا نیز به صورت عادلانه توزیع نشده است.
وی بیان کرد: در نقاطی از استان سرانه فضای آموزشی کمتر از یک متر و حدود ۵۲ سانتی متر است و مناطقی نیز بیش از متوسط کشوری فضای آموزشی دارد.
امینی فرد با بیان این که باید اقدام های لازم برای عدالت آموزشی انجام شود، اظهار کرد: متاسفانه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس عملکرد ضعیفی در استان داشته است، حتی خیران نیز از مدرسه سازی در استان رویگردان شده اند و تمایلی برای نوسازی ندارند چرا که با مدیریت ضعیف روبه رو هستند.
نماینده ایرانشهر گفت: خیران به طور معمول در مناطقی هزینه می‌کنند که منابع آن ها به صورت عادلانه میان همه توزیع شود.
وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در مرکز و جنوب استان به شدت با کمبود نیروی انسانی در مقطع متوسطه رو به روست، گزینش نشدن نیروهای بومی در چند دهه اخیر مشکل کمبود نیروی انسانی در مدارس را در این استان دامن زده است.
نماینده مردم ایرانشهر اضافه کرد: برخی از مدارس با دمای بالای ۶۰ درجه در کانکس برگزار می شود و برای تهیه وسایل سرمایشی و گرمایشی مشکلات بسیاری وجود دارد.