فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: نماز عید سعید فطر در تمامی مساجد این شهرستان به صورت محله ای و با رعایت بهداشت فردی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ترجیحا در صحن مصلی اقامه می شود

به گزارش سنت نیوز؛ فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: نماز عید سعید فطر در تمامی مساجد این شهرستان به صورت محله ای و با رعایت بهداشت فردی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ترجیحا در صحن مصلی اقامه می شود.

صاحب گل صالحی افزود: در نشست مشترک امروز اعضای ستاد مقابله با ویروس کرونای شهرستان خاش با امامان جمعه و جماعات برای چگونگی برپائی نماز عید سعید فطر و آئین های مذهبی با هدف پیشگیری از شیوع گسترده و همه گیری بیماری ویروسی کرونا تصمیم گیری شد.

وی بیان کرد: شرایط خاش دلیل شیوع بیماری کرونا در حال حاضر عادی نیست، زیرا آمار شهرستان طی چند روز اخیر دو برابر شده که نصف آن مربوط به نجف آباد است.

صالحی ادامه داد: آنچه مهم بوده تغییر در رفتار مردم و مشارکت آنان در جهت رعایت موازین بهداشتی است و اگر رعایت نشود طی مراسمات پیش رو ( نماز عید، دید و بازدید عید، مراسمات عروسی و…) وضعیت بحرانی تر و فاجعه آمیز خواهد بود.

مقام عالی دولت در خاش اظهار داشت: دید و بازدید عید، مصافحه و بغل کشی جهت حفظ سلامتی با توصیه علما انجام نگیرد.

وی گفت: ساعت بازگشایی بازار خاش از ۸ صبح و ساعت تعطیلی بازار ۱۹ تعیین شده و اگر صنوف متخلف ساعت کاری بازار را رعایت نکنند، تعطیل خواهند شد.