مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: منابع احداث فرودگاه بین‌المللی چابهار به طورکامل تامین شده و این فرودگاه تابستان سال آینده به‌بهره برداری می‌رسد

به گزارش سنت نیوز؛  عبدالرحیم کردی در نشست با تعدادی از تورگردان‌های خارجی در چابهار اظهار داشت: ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت فاز اول فرودگاه بین‌المللی چابهار در نظر گرفته شده است و هرماه ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان به کارگاه این پروژه تزریق می‌شود.

وی افزود: شروع جدی عملیات کارگاه از چند هفته پیش آغاز شده است و با توجه به تامین کامل منابع آن از محل منابع داخلی سازمان منطقه آزاد چابهار، این فرودگاه تابستان سال آینده آماده خدمات دهی به مسافران می‌شود.

کردی تصریح کرد: فاز اول این فرودگاه با ظرفیت پذیرش  بیش‌از ۸۰۰ هزار مسافر در سال درحال ساخت است و تفاهم نامه‌ای که منطقه آزاد چابهار با وزارت راه و شهرسازی منعقد کرده است، این فرودگاه در محدوده منطقه و تماما با منابع منطقه ساخته می‌شود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: البته مجموعه فرودگاهی که قرار است در چابهار ساخته است و در طرح آمده یک شهر فرودگاهی است که قطعا منابع بسیار زیادی می‌خواهد اما با توجه به نیاز مبرم چابهار به احداث  یک فرودگاه مناسب و درخور بین‌المللی در سریع‌ترین زمان ممکن فاز اول سال آینده به‌بهره برداری می‌رسد و انتظار می‌رود جزو فرودگاه‌ سازی‌های رکوددار در ایران شود.