نصب فیبرهای نوری روی زمین و در مسیر جاده به جای جایگذاری مناسب آن‌ها در تیرهای برق یا زیر زمین موجب شده ۱۸ هزار نفر در بخش تلنگ با قطعی مکرر اینترنت مواجه باشند

به گزارش سنت نیوز، اهالی بخش ‌تلنگ در شهرستان قصرقند در مرکز بلوچستان با جمعیتی بالغ‌بر ۱۸ هزار نفر از قطعی اینترنت گلایه فراوان دارند و می‌گویند: قطعی مکرر اینترنت مشکلات زیادی را برای آن‌ها در پی‌داشته است. تعدادی از مردم در تماس‌هایی با تسنیم علت این قطعی را کابل‌کشی فیبرهای نوری روی زمین و در مسیر جاده بدون حفاظ عنوان کرده‌اند.

جمعیت بخش ‌تلنگ ۷۲ روستا و ۱۸ هزار نفر است که مردم این ۷۲ روستا با قطعی مکرر اینترنت مواجعه هستند؛ این قطع و وصلی مکرر اینترنت زندگی مردم را مختل کرده و خسارات زیادی به کسب ‌و کار آن‌ها وارد کرده است.

وی می‌افزاید: با توجه به اینکه الان کرونا دامن‌گیر همه مناطق شده و بهترین کار ماندن در خانه است و همچنین با توجه مجازی بودن دانشگاه‌ها و امتحانات، مسئولین مربوطه باید هرچه سریعتر در این زمینه چاره‌ اندیشی کنند.

یکی از دو دهستان تلنگ دکل ارتباطی ندارند

رحیم‌بخش ابابکری رییس شورای اسلامی بخش تلنگ نیز می‌گوید: بخش تلنگ شامل دو دهستان شارک و تلنگ می‌شود؛ دهستان شارک با ۲۲ روستا و جمعیتی بالغ ۶۰۰۰ نفر است که از اینترنت همراه اول و ایرانسل محروم هستند و فاقد دکل این دو اپراتور ارتباطی هستند.

وی می‌افزاید: دهستان ‌تلنگ هم از قطعی مکرر و ناپایداری ارتباط‌ بی‌بهره نیست. علت قطعی مکرر ارتباط و اینترنت، کُند شدن فیبرنوری است که نه هوایی است و نه زیرزمین بلکه در مسیر جاده بدون حفاظ کشیده شده است.

 رییس شورای بخش تلنگ تصریح می‌کند: بی‌توجهی مدیران مخابرات‌ هم مزید بر علت است؛ بعد از پیگیری‌های متعدد بخشداری و فرمانداری حتی مقامات استانی بعد از چند روز به خودشان زحمت داده و جهت بازدید در حد نگاه کردن نه بر طرف کردن مشکل، ماموریت گرفتند.

وی در پایان خواستار زیر زمینی کردن فیبرهای نوری جهت ارتباط پایدار و مستمر با منطقه شد و گفت: اگر دکل‌ها افزایش نمی‌یابد حداقل فیبرها زیر زمینی شود.