معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: براساس رایزنی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، تمام تلاش مسوولان بر این است که به خاطر شرایط اقتصادی افزایش قیمت نان در این استان انجام نشود

به گزارش سنت نیوز؛ ماندانا زنگنه روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: تلاش‌ها بر این بوده که با توجه به اینکه مصرف نان در استان نسبت به استان‌های برخوردار بیشتر است و نان قوت غالب مردم بوده قیمت نان تغییر پیدا نکند.

وی افزود: با توجه به افزایش ۲ هزار و ۵۰۰ تنی سهمیه آرد سیستان و بلوچستان تلاش بر این شد که شهرستان‌ها بتوانند از حداکثر سهمیه استفاده کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تمام شاخص‌ها برای افزایش سهمیه هر شهرستان مدنظر قرار گرفته بیان کرد: فرمانداران بر اساس سهمیه جدید در مصوبه کارگروه آرد و نان، وضعیت توزیع و جذب سهمیه هر شهرستان را بازنگری کند تا توزیع به صورت واقعی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: آرد مطالبه و نیاز جدی مردم بوده و مصرف آن در سیستان و بلوچستان نسبت به استان‌های دیگر بیشتر و قوت غالب مردم است بنابراین فرمانداران باید این موضوع را مدنظر داشته و به نحوی مدیریت کنند که از هرگونه سودجویی در این حوزه جلوگیری شود.
زنگنه ادامه داد: براساس گزارشات تخلفاتی وجود دارد و برخی از سهمیه‌ها از کارخانه خریداری ولی به شهرستان حمل نشده و خارج از شبکه توزیع می‌شود و این به دلیل این است که قیمت آرد با آرد آزاد در بازار تفاوت زیادی دارد.
وی بر تشکیل منظم ستاد آرد و نان شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: باید کارگروه آرد و نان هر شهرستان بر پخت نان در نانوایی‌ها نظارت داشته و همه  این نانوایی‌ها براساس عملکرد، میزان فعالیت و کیفیت نان مورد ارزیابی قرار گرفته و با متخلفان برخورد جدی انجام شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: بیشترین افزایش سهمیه گندم به کارخانه سراوان اختصاص داده شده و هم‌اینک این کارخانه با ۶۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت است.