خانه » ایران » ماموستا قادری در مراسم نماز جمعه پاوه: «بیکاری جوانان» از مهمترین مشکلات کشور است

ماموستا قادری در مراسم نماز جمعه پاوه: «بیکاری جوانان» از مهمترین مشکلات کشور است

به گزارش سنت نیوز، ماموستا ملا قادر قادری در مراسم نماز جمعه (۲۴ آذر ۹۶) پاوه، از «بیکاری جوانان»‌ را از مشکلات در کشور دانست و بر لزوم توجه مسئولین و دولتمردان به این موضوع تاکید کرد.

گزیده‌ای از سخنان ماموستا ملا قادر قادری در این مراسم به شرح زیر است:

🔹خداوند هرگاه اراده کند کاری را به انجام برساند زمینه انجام آن کار را فراهم و موانع را یکی‌یکی از پیش روی برمی‌دارد و عوامل توفیق را فراهم می‌کند.
🔹خداوند قبل از ولادت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وسلم تمامی زمینه‌ها را فراهم کرده بود تا این شخص سفیر پروردگار شود و پیام خداوند را به تمام نقاط گیتی برساند.
🔹حضرت خدیجه کبری رضی‌الله‌عنها در زندگی و موفقیت پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه‌وسلم نقش تأثیرگذاری داشت.
🔹با نگاه به تاریخ درمی‌یابیم مردانی که در تاریخ موفق بوده‌اند، همواره زنانی موفق در کنار آنها بوده است.
🔹پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم با پشتیبانی و یاری پروردگار، شاگردانی را تربیت کرد که دین اسلام را از مغرب و جبل‌الطارق به جنوب فرانسه و در شرق تا جنوب چین و در شمال تا استانبول و در جنوب شرقی تا اندونزی گسترش دادند.
🔹چند روز پیش رئیس‌جمهور مریض آمریکا اعلام کرد؛ قدس باید پایتخت رژیم صهیونیستی شود و در برابر این پیشنهاد مردود، غیرمسلمانان اروپایی و آمریکایی نیز هم‌صدا با اعراب و کشورهای مسلمان در محکوم کردن این حرکت تظاهرات کردند که این جای تقدیر بود که دنیای اسلام هماهنگ علیه این اقدام قدم برداشتند.
🔹تندروی مذهبی، یکی از مشکلات دیار ما است.
🔹بیکاری و رسانه‌ها دختران و پسران ما را مورد هجمه قرار داده‌اند و دولت هم هیچ برنامه‌ای ندارد.
🔹آثار خدمات دولت در جامعه ما زیاد مشهود نیست و بیگانگان هم مرتب دارند در راستای فریب جوانان تبلیغات می‌کنند.
🔹مسئولان به مرزداران اعتماد لازم را ندارند؛ این عوامل سبب شده تا مرزداران که حافظ مرز هستند با مشکلات عدیده‌ای دست‌به‌گریبان باشند.
🔹بعد از گذشت بیش از یک ماه هنوز مردم زلزله‌زده برای رفع احتیاجات اولیه خود نتوانسته‌اند وام ۵ میلیونی بلاعوض دولت را دریافت کنند؛ این‌همه قوانین دست‌و پاگیر برای چیست؟
🔹امید است مسئولان محترم در این خصوص اقدام دلسوزانه را انجام و بیشتر مردم را به‌نظام مطمئن کنند.
🔹اگر می‌خواهیم تأثیرات منفی دشمنان، مردمِ ما را دچار نگرانی نکند، مسئولان باید با حکمت با مردم برخورد کنند و دولت، مدیرانی را به کار بگمارد که اگر کار هم انجام ندهند کارها را خراب‌تر نکنند و مدیران همواره با مردم تواضع داشته باشند و به مردم اعتماد و به آنها کمک کنند.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی امام‌جمعه پاوه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*