خانه » ایران » ماموستا ملا قادر قادری، امام جمعه پاوه: آمریکا حکومتی دروغگو و غیرقابل اعتماد است

ماموستا ملا قادر قادری، امام جمعه پاوه: آمریکا حکومتی دروغگو و غیرقابل اعتماد است

به گزارش «سنت نیوز» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری در خطبه‌های جمعه اظهار داشت: اگر صفحات قرآن کریم را ورق بزنیم خداوند در بسیاری از آیات ما را به «ذکر»، «شکر» و «تحدیث» نعمت‌ها دعوت می‌کند.
امام‌جمعه پاوه اضافه کرد: اگر باخدای خویش رابطه برقرار کنیم، ذکر و شکر او را به‌جای آوریم «رزق» کم ما را مأیوس نمی‌کند وهنگام «مریضی» داد و فغان نمی‌کنیم و اگر دچار «بلا و مصیبت» شویم. آیۀ یاس نمی‌خوانیم. اگر ارتباطمان با خالق قطع شود، نعمت‌ها نیز قطع می‌شوند و ما گرفتار مصیبت می‌شویم و شیطان خلأ پیش‌آمده را پر می‌کند.
ماموستا قادری سپس به نعمت امنیت در کشور اشاره کرد و لزوم تحدیث به این نعمت را یادآور شد و گفت: باید شکر نعمت «صحت»، «سلامتی»، «محبت» و «امنیت» را به‌جای آوریم.
امام‌جمعه پاوه در ادامه با ذکر داستانی از کتاب احیاءالعلوم امام محمد غزالی، گفت: یکی از جوانان به نام «هرم بن حبّان» از فضیلت اویس قرنی بسیار شنیده بود از مدینه به‌سوی کوفه حرکت کرد و پس از پیمودن مسافتی، اویس قرنی را پیدا کرد و خطاب به او گفت: دوست دارم از پیامبر اسلام مطالبی را به من بگویی. اویس قرنی گفت: من خدمت پیامبر اسلام نرسیده‌ام و محدث، مفتی و قاضی هم نیستم. آن جوان عرض کرد: پس آیه‌ای از قرآن، برای من بخوان و در حقم دعای خیر کن ونیز مرا وصیت کن. حضرت اویس دست هرم را گرفت و پس از خواندن آیاتی از سوره مبارکه «دخان» او را این‌گونه توصیه کرد: از «قرآن دوری مجوی»، «روش مردان صالح تاریخ اسلام را برای خود الگو بگیر»، «ذکر مرگ را ترک نکن»، «از مردم و مسلمانان جدا نشو»، «قومت را نصیحت ‌کن تا دچار گناه نشوند» و «برای من و خودت دعا کن».

آمریکا حکومتی دروغگو و غیرقابل اعتماد است
ماموستا قادری در بخش پایانی سخنان خود به بیان برخی مسائل روز پرداخت و گفت: نظام آمریکا، نظامی «دروغ‌گو»، «سلطه‌جو» و «غیرقابل‌ اعتماد» است. آمریکایی‌ها، در عراق به کردها می‌خندند، اما در سوریه و قامشلو و رقه می‌خواهند برای کردهای سوریه حکومت تشکیل دهند.
ایشان در ادامه با اظهار تأسف از قضایای اقلیم کردستان، خاطرنشان کرد: ای‌ کاش مسئولان احزاب و تصمیم‌گیرنده در اقلیم کردستان، قبل از همه‌پرسی، آن را تعلیق می‌کردند نه امروز؛ زیرا آنها می‌دانستند «آمریکا»، «اروپا» و «روسیه» با آنان همراه نیستند و کشورهای هم‌جوار نیز با این‌ همه‌پرسی مخالف‌اند؛ پس می‌بایست با برنامه کار می‌کردند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*