ماموستا ملا قادر قادری در مراسم نماز جمعه پاوه با اشاره به سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر لزوم «تجدیدنظر» در برنامه‌های انقلاب و «رفع کاستی‌ها» تاکید کرد.

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، ماموستا ملا قادر قادری در مراسم نماز جمعه (۲۰ بهمن ۱۳۹۶) به یک اصل قرآنی به نام «اربعین» اشاره کرد و گفت: «اربعین» اصلی‌ست که به‌عنوان معیاری در قرآن مجید آمده است. کسی که عمرش به ۴۰ سال رسید و در تفکر و عملکردش تجدیدنظر نکرد، دیگری امیدی به اصلاح او نیست؛ زیرا سفیران و پیامبران الهی به‌جز حضرت عیسی علیه‌السلام در ۴۰ سالگی مسئولیت ارشاد و رهبری مردم را بر عهده گرفته‌اند.
امام‌جمعه پاوه در ادامه افزود: عمر انقلاب ما به ۴۰ سالگی خود نزدیک می شود؛ لازم است مسئولان جمهوری اسلامی هم تجدیدنظر کنند و اگر به مردم خدمتی کرده‌اند آن را افزایش و اگر کاستی هم بوده که قطعاً وجود داشته در جهت رفع آن تلاش نمایند. امیدوارم در دهه چهارم انقلاب اسلامی تجدیدنظر و در حد توان اشتباهات‌مان را کمتر نماییم.
خطیب جمعۀ پاوه سپس عمر دنیا را طولانی دانست و گفت: عمر دنیا بسیار طولانی است؛ قبل از ما میلیون‌ها انسان آمده‌اند و رفته‌اند. دنیا ظاهری ملون و زیبا و باطنی مسموم، خطرناک و مکار دارد و مردمان بسیاری را فریب داده است؛ اما همواره و در طول تاریخ مردان خداجو به دنیا جواب «نه» داده‌اند.
ایشان در ادامه به طلوع و غروب خورشید اشاره کرد و گفت: پیام طلوع صبح‌های خورشید و غروب آن این است که ای انسان‌ها! شما هم روزی غروب خواهید کرد و بهار عمرتان روزی به تابستان و روزی دیگر به پاییز و نهایتاً به زمستان منتهی می‌شود.
ماموستا قادری در ادامه با استناد به آیۀ ۵ سورۀ مبارکۀ ابراهیم «وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآیَاتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَکَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ» گفت: در این آیه خداوند متعال به یکی از پیامبران اولوالعزم حضرت موسی علیه‌السلام می‌فرماید: روزهای خدا را برای مردم توضیح بده تا بدانند این دنیا روزی غم، روزی شادی، روزی شکست و روزی هم پیروزی داشته است.
وی در ادامه افزود: دنیا و روزهای گذشته حاوی درس و پیام هستند برای آنان که صابر و شکور بوده‌اند و مردم ایران نیز مصداق صبار و شکور هستند و ۳۹ سال است که از طرف دشمنان هزاران مصیبت و توطئه دیده‌اند؛ اما همواره صبر پیشه کرده و به نعمت‌ها شاکر بوده‌اند و به پیروزی رسیده‌اند.
خطیب جمعه پاوه ضمن اشاره به گذر عمر انقلاب اضافه کرد: انگار دیروز بود که در سوم آبان ۱۳۵۷ در این محراب با جمعی از دوستان روحانی خود برای مردم سخنرانی کردیم و به طاغوت تاختیم و طاغوت رفت و انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید. اینک ۴۰ سال از آن زمان گذشته و ما در طول این دوران از این مسجد هزاران خاطره داریم.
ماموستا قادری در ادامه ایثار مردم کرد اهل‌سنت را «ستودنی» خواند و گفت: ما مردم کُرد اهل‌سنت غرب کشور بیش از ۱۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌ایم و این سند بزرگی است که اهل‌سنت ایران خصوصاً منطقه غرب علی‌رغم مشکلات و کاستی‌های فراوان دوستانه به میدان آمده‌اند و از این نظام و مملکت حراست و پاسداری کرده‌اند.

امام‌جمعۀ پاوه در پایان سخنانش ضمن دعوت مردم شریف شهرستان پاوه به حضور گرم و انقلابی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، خاطرنشان کرد: در روز ۲۲ بهمن بار دیگر نشان خواهیم داد که ملتی آگاه، هوشیار و بصیر هستیم و علی‌رغم آن‌که مشکلاتی داریم اما ترک اصول نکرده و از اصول تجاوز نمی‌کنیم.