مدیر سایت شرکت فولاد مکران واقع در منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار گفت: مجتمع فولاد مکران با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد تا ۱۸ ماه آینده وارد مدار تولید خواهد شد

به گزارش سنت نیوز؛ پیمان طالبی اظهار داشت: مجتمع فولاد مکران در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار در حال ساخت بوده که در فاز نخست و دوم آن تولید آهن اسفنجی پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در قالب این پروژه ۲واحد گندله سازی، یک واحد فولادسازی و یک واحد نورد سازی نیز ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: این مجموعه شامل یک واحد تولید آهن اسفنجی با محصول بریکت گرم به ظرفیت ۱.۶ میلیون تنی خواهد بود ضمن اینکه در این مجموعه تولید همه حلقه‌های زنجیره فولاد از ماده خام معدنی تا محصول نهایی (که می‌تواند میلگرد یا ورق باشد) پیش‌بینی شده است.

مدیر سایت شرکت فولاد مکران ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن این سایت در کنار بندرچابهار، مواد اولیه موردنیاز را می‌توان از خارج بویژه از کشورهایی همچون عمان یا از طریق راه آهن از داخل کشور تهیه کرد.

وی گفت: با همکاری سهامداران داخلی ۱۳۲ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام شده و ال. سی داخلی آن به میزان ۸۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی تامین شده است.

طالبی ادامه داد: افق تولید فولاد سالانه ۱۰ میلیون تن هدفگذاری شده و می‌تواند تحول عظیمی در اشتغال و توسعه سیستان و بلوچستان ایجاد کند.