رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان سیستان و بلوچستان در اجلاس ماهانه اتاق اصناف مرکز استان، اظهار کرد: مشکل تامین گوشت قرمز در استان را نداریم موضوع واردات گوشت با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومان رفع شده ولی مجوزی برای واردات دام زنده با این قیمت تا کنون داده نشده که باید وزارت جهادکشاورزی در این زمینه تدابیر لازم را بیندیشد.


به گزارش سنت نیوز، میرشکار افزود: به دلیل اینکه کشتارگاه ها و بسته بندیهای متعددی طی این سالیان در استان راه اندازی شده و چرخه تامین گوشت در استان تکمیل می باشد و اشتغال قابل توجهی نیز در این بخش ایجاد شده ، دچار مشکل نشود .
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت: هم اکنون قیمت گوشت گوساله در استان کاذب است و در صورتی که گوشت با قیمت مناسب در استان برای هم استانیها تامین نشود اجازه خروج هیچ گونه گوشت از استان به نقاط دیگر کشور داده نمی شود تا بازار خود استان تامین شود .
میرشکار گفت: اتحادیه ها به عنوان منتخبین بازار و معتمدین مردم محسوب می شوند و نمونه بارزی در اجرای اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه هستند .
رئیس سازمان صنعت و معدن استان افزود: آنچه مسلم است شرایط اقتصادی که در سالجاری آن هم به دلیل نوسانات نرخ ارز در جامعه حاکم شد ، هم اکنون این شرایط به سمت ثبات پیش رفته و شرایط تولید و توزیع خیلی از گروه های کالایی تثبیت شده و فقط جو روانی که برخی ایجاد کرده اند مشکلات را در جامعه دامن می زند .
وی ادامه داد: وضعیت انبارها به صورت جدی از طریق سامانه جامع انبار در سطح کشور و استان رصد می شود و احتکار و یا اعلام عدم موجودی ، باید مورد توجه اصناف قرار گیرد و مانیز نگرانی اصناف را به نحوی مدیریت می کنیم که باعث عدم ثبات در بحث تامین و توزیع کالا نشود .
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در ادامه خاطرنشان کرد: در سطح عرضه در استان کمبود وجود ندارد و نباید در این زمینه ها بی ثباتی ایجاد شود تا مردم گمان نکنند که کالا نایاب شده و روی به احتکار و انبار کالا در منازل نیاورند که احتکار خانگی به مراتب بدتر از احتکار در انبارها می باشد .
وی ادامه داد: پیگیری و نظارت بر انبارها بر عهده سازمان صنعت ، معدن و تجارت است و و در همین ارتباط فعالیت خودمان را انجام می دهیم و جایی که تخلف باشد برخورد می کنیم و باید حفظو حرمت اصناف نیز در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.
میرشکار در رابطه با نمایشگاه داران اتومبیل دارای پروانه کسب و پارکنینگ در خیابان شریعتی زاهدان ، افزود: این نمایشگاه داران فعالیتشان قانونی است و مجبور کردن ایشان برای انتقال به مکانی دیگری از شهر غیر قانونی است .