نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به شیوع کرونا باید کنکور با تاخیر برگزار شود، گفت: در صورت برگزاری باید پروتکل‌های سختگیرانه ای اتخاذ شود

به گزارش سنت نیوز؛ حسینعلی شهریاری اظهار داشت: سیستان و بلوچستان جز مناطق گرمسیر کشور است و برگزاری کنکور با توجه به گرما و استفاده از ماسک برای کنکوری‌ها دشوار است.

وی افزود: برخی از مسئولان دولتی و نمایندگان مجلسی معتقدند کنکور باید در زمان اعلام شده برگزار شود و نباید به تأخیر بیفتد، اما در صورتی می‌توان کنکور را در موعد مقرر برگزار کرد که پروتکل‌های سختگیرانه ای اتخاذ شود و همه کنکوری‌ها مجهز به ماسک و مایع ضد عفونی در جلسه آزمون حضور پیدا کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این پروتکل‌ها باید به گونه‌ای باشد که اگر سالنی ظرفیت ۱۰۰ نفر را دارد فقط ۲۰ نفر با فاصله زیاد در آن حضور پیدا کنند و کنکور برگزار شود.

وی با ابراز گلایه از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی افراد، بیان کرد: متأسفانه هیچ ضمانتی برای رعایت این پروتکل‌ها وجود ندارد و به همین دلیل مخالف برگزاری کنکور در شرایط فعلی هستم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی کشورها پروتکل‌های سختگیرانه ای از جمله جریمه متخلف وجود دارد اما در کشور ما فقط به گفتار و تذکر ختم می‌شود که این مهم سبب می‌شود کنترل و مهار کرونا به سختی انجام شود.