رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه امروز فراکسیون خبر داد و به نقل از سید محمد بطحایی، گفت: مدرسه حادثه دیده زاهدان بدون مجوز آموزش و پرورش به مکانی غیراستاندارد انتقال یافته بود.

به گزارش سنت نیوز به نقل از خانه ملت، علی بختیار گفت: نشست فراکسیون پاسخگو مجلس شورای اسلامی با حضور «سیدمحمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش درخصوص علل بررسی حادثه زاهدان برگزار شد.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان حاضر در این جلسه بر لزوم برخورد با مسببین این حادثه تاکید داشتند، همچنین اعتقاد داشتند که کارگروه ها و کمیسیون های مختلف برای بررسی این موضوع، روند بررسی این حادثه را کند خواهند کرد.
وی ادامه داد: در این جلسه درخصوص وضعیت اعتبارات و همچنین اعتبارات تخصیص یافته نیز بحث هایی صورت گرفت و در مورد بخاری های استانداردی که در انبار آموزش و پرورش وجود دارد، صحبت هایی صورت گرفت مبنی بر اینکه این بخاری ها در شهرها یا روستاهایی که گازرسانی صورت نگرفته، استفاده شود.
**مدرسه به مکانی غیراستاندارد نقل مکان کرده بود
عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: وزیر آموزش و پرورش گفت که این مدرسه به مکانی غیراستاندارد بدون مجوز از آموزش و پرورش نقل مکان کرده بود که در این خصوص، هیات تخلفات اداری در وزارت آموزش و پرورش در این هفته جلسه تشکیل خواهد داد و با خاطیان برخورد خواهد کرد.
بختیار گفت: با توجه به اینکه تعداد بسیاری کلاس درس غیراستاندارد در کشور وجود دارد و ۸هزار ۶۰۰ کلاس درس از بخاری های غیراستاندارد استفاده می کنند، درحالیکه در خصوص بودجه سال جاری اعتبارات لازم برای آموزش و پرورش توسط مجلس پیش بینی شده بود، ولی این وضعیت به هیچ وجه قابل قبول نیست.
** اعتبارات برای ایمن سازی مدارس به صورت کامل تخصیص یابد
این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: گزارش سازمان برنامه و بودجه بر تخصیص کامل اعتبارات این بخش تاکید داشت و با توجه به اینکه در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته رشد داشت، ولی اقدام قابل قبولی صورت نگرفته است.
رئیس فراکسیون پاسخگو مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنچه از آموزش و پرورش در جلسه خواسته شد، موضوع ایمن سازی کلاس های درس را در اولویت کار خود قرار دهند و از مسئولان سازمان برنامه و بودجه خواسته شد که در خصوص تخصیص اعتبارات کوتاهی صورت نگیرد و اعتبارات لازم را تامین کند.