مهرداد جهاندیده اعلام کرد: ۸۲ درصد جمعیت یارانه بگیران در استان مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی شده اند.

به گزارش سنت نیوز، مهرداد جهاندیده با اشاره به واریز ۳ مرحله ای بسته حمایتی مورد نظر دولت پس از افزایش نرخ سوخت و سهمیه بندی بنزین به حساب سرپرستان خانوار در استان، گفت: ۸۲ درصد جمعیت یارانه بگیران در سیستان و بلوچستان مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی شده اند و این بیشترین درصد مشمولان دریافت این کمک هزینه در بین استان های کشور است.
وی افزود: این مبلغ برای خانوارهای یک نفره ۵۵۰ هزار ریال، ۲ نفره یک میلیون و ۳۰ هزار ریال، سه نفره یک میلیون و ۳۸۰ هزار ریال، چهار نفره یک میلیون و ۷۲۰ هزار ریال و برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲ میلیون و ۵۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه در پرداخت این کمک هزینه شاخص های مختلف مالی و اقتصادی و… در نظر گرفته شده ادامه داد: کسانی که کمک هزینه اخیر را دریافت نکرده اند، می توانند با شماره‌گیری شماره گیری کد *۶۳۶۹# با تلفن سرپرست خانوار و ثبت کد ملی سرپرست، نسبت به رسیدگی و اطلاع از وضعیت خود اقدام کنند.
جهاندیده تصریح کرد:  پس از ثبت و بررسی درخواست بازماندگان، کد رهگیری به صورت پیامکی به متقاضیان اعلام خواهد شد و متقاضیان می‌توانند در سامانه حمایت به آدرس hemayat.mcls.gov.ir با ثبت کد ملی و کد رهگیری اعلام شده، درخواست دریافت کمک هزینه معیشتی خود را ثبت کنند و نتیجه درخواست حداکثر ظرف مدت یک ماه به آنان اعلام می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که فردی بازمانده، مستحق و مشمول دریافت این کمک هزینه تشخیص داده شوند، کمک های غیر وصول شده آنها نیز به صورت یکجا پرداخت خواهد شد.