مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برداشت خیار گلخانه ای در این شهرستان از مرز چهار هزار تن گذشت

به گزارش سنت نیوز، حسن شاه ‌ولی ‌بر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال ۶۳ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان ایرانشهر به کشت خیار گلخانه ‌ای اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: کشت خیار گلخانه ‌ای در ایرانشهر از اوایل آبان آغاز و تا نیمه دوم آذرماه ادامه دارد.
وی گفت: کار برداشت محصول خیار گلخانه‌ ای در ایرانشهر پس از ۴۰ روز از زمان کشت آن شروع می شود.
وی متوسط برداشت خیار در هر هکتار را ۱۵۰تن اعلام کرد و افزود: پیش بینی می ‌شود افزون بر ۱۰هزار تن خیار از ایرانشهر برداشت شود.
مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر کاهش مصرف آب، افزایش سه برابری تولید محصول نسبت به فضای باز، استقبال خریداران و سوددهی بالا را از دلایل استقبال کشاورزان به روی آوردن به کشت محصولات گلخانه ‌ای از جمله خیار ذکر کرد.
شاه ولی بر اظهار داشت: خیار گلخانه‌ ای ایرانشهر علاوه بر تامین داخل به استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی عرضه می ‌شود.
وی افزود: پارسال کشاورزان ایرانشهر ۹ هزار تن خیار گلخانه‌ای برداشت و روانه بازار مصرف کرده اند به طوری که ۸۰ میلیارد ریال سود عایدشان شده است.
شاه ولی بر گفت: کشت خیار گلخانه ای برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ در ایرانشهر به طور آزمایشی در نیم هکتار گلخانه انجام شد که به دلیل استقبال خوب خریداران و سوددهی بالای آن هر سال شاهد افزایش سطح زیر کشت این محصول در این شهرستان هستیم.