پس ازحمله انتحاری روز گذشته که به کشته شدن دهها نفر منجر شد، هند و پاکستان اجرای مراسم روزانه رسمی نیروهای مرزبانی را در تنها گذرگاه مرزی زمینی بین دو کشور در واگا به حال تعلیق در آورده‌اند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از بی بی سی؛ مقامات هند گفته‌اند که نیروی امنیتی مرزی با درخواست پاکستان مبنی بر متوقف کردن این مراسم به مدت سه روز برای بزرگداشت قربانیان این حمله موافقت کرده‌اند.

گفته شده این اولین بار از زمان جنگ بین دو کشور در سال ۱۹۷۱ میلادی است که این مراسم برگزار نمی‌شود.

هر روز عده زیادی برای دیدن مراسم رسمی سربازان مرزی دو کشور که سال‌هاست برگزار می‌شود در این محل در دو سوی مرز تجمع می‌کنند.

حمله روز گذشته پنجاه کشته و شماری مجروح برجای گذاشت

روز گذشته بمبی در نزدیکی یکی از پست های بازرسی در این گذرگاه مرزی در خاک پاکستان منفجر شد که به کشته شدن بیش از ۵۰ نفر و مجروح شدن شماری دیگر منجر شد.

گروه شبه نظامی جندالله و گروه جماعت الاحرار که شاخه‌ای جداشده از طالبان پاکستان است، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته‌اند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند این حمله را ” اقدام بزدلانه تروریستی” نامید. نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و شماری دیگر از مقامات ارشد آن کشور هم این حمله را محکوم کردند.

هند در گذشته پاکستان را متهم کرده بود که از گروه‌های جهادی در منطقه حمایت مالی می‌کند.

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی در لاهور ده‌ها نفر از مردم روزانه از گذرگاه مرزی “واگا” عبور می‌کنند و وارد خاک پاکستان و یا هند می‌شوند.