مسدود شدن ۸۰ هزار کارت سوخت مهاجر


به گزارش سنت نیوز، محمدهادی مرعشی امشب در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن قیمت سوخت در مرز موجب گسیل کارت های مهاجر به استان و باعث افزایش صفوف کاروانی شهروندان در جایگاه‌های عرضه سوخت شده است.
‎معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با اعلام برخورد جدی با متخلفین و افرادی که قاچاق می کنند، افزود: ابطال سهمیه کارت ها، مسدود کردن کارت ها و نظارت اکیپ های تعیین شده با همکاری تمامی دستگاههای نظارتی و اجرایی ذیربط از جمله اقدامات انجام شده طی چند روز اخیر بوده است.
‎وی افزود: در این راستا بیش از ۸۰ هزار کارت مهاجر مسدود و تعداد زیادی نیز شناسایی شده اند که پس از تشخیص نهایی توسط مبادی ذیربط به زودی مسدود خواهد شد.
‎مرعشی گفت: بخش عمده ای از ورود سوخت از طریق گلوگاهها انجام می شود که برای کنترل این مبادی، تیم های نظارتی در گلوگاه‌ها مستقر می شود.
‎فرماندار زاهدان هم در این جلسه گفت: به دنبال دستور استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای تامین استان و تعامل و هماهنگی دستگاه‌های مسئول، مسئله تحویل سوخت در جایگاه‌ها طی چند روز اخیر کنترل و مدیریت شد.
‎ابوذر مهدی نخعی بیان داشت: اکیپی متشکل از فرمانداری، نیروی انتظامی، شرکت نفت، دادگستری و تعزیرات حکومتی با استقرار و بازرسی مستمر در محل جایگاهها تشکیل شده که از هرگونه سوء استفاده متخلفین و ورود کارت های سرگردان و مهمان به داخل جایگاه خودداری می‌کنند.
‎وی ضمن تشکر از اقدامات بازدارنده و حمایت های دادستان زاهدان برای تشکیل شعبه و اختصاص قاضی ویژه بدین منظور گفت: از آنجایی که این نوع نظارت کوتاه مدت است، برای پایداری این وضعیت پایش تصویری از طریق نصب دوربین های IP دار در جایگاه‌ها ضروری است.