سرتاج عزیز، مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان روز یکشنبه ۱۹ اکتبر ۲۰۱۴ وارد کابل پایتخت افغانستان شد.

به گزارش سنت نیوز به نقل از احمد شکیب مستغنی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان، سرتاج عزیز روز یکشنبه وارد کابل شده است و قرار است با مقام های بلندرتبه افغان دیدار کند.

مستغنی افزود:” قرار است سرتاج عزیز با اشرف غنی احمدزی، رئیس جمهور، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه، حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی کشور و ضرار احمد مقبل سرپرست وزارت خارجه دیدار نماید”.

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان گفت، چالش های امنیتی درسطح منطقه و چگونگی مبارزه مشترک با تروریزم از محورهای بحث میان مقام های افغان و سرتاج عزیز خواهد بود.

اما عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی افغانستان گفته است که درمورد موشک پرانی پاکستان به خاک افغانستان بصورت جدی با سرتاج عزیز صحبت خواهد کرد.

اسلام آباد: سفر سرتاج عزیز، بخشی از تعاملات اساسی با کابل است

ازسوی دیگر، وزارت خارجه پاکستان با انتشار خبرنامه ای نوشت، هدف از سفر سرتاج عزیز به کابل دعوت رسمی از اشرف غنی احمدزی رییس جمهور افغانستان برای سفر به پاکستان می باشد.

درخبرنامه ای وزارت خارجه پاکستان آمده است: “سفر مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان به کابل بخشی از تعاملات اساسی پاکستان با حکومت جدید افغانستان است”.

این درحالیست که مقام های افغان همواره از پاکستان انتقاد کرده و گفته اند که پاکستان درقبال تعهدات و گفته هایش صادق نیست.

ازسوی دیگر، افغانستان همواره پاکستان را به ایجاد ناامنی درکابل و سایر ولایت های این کشور متهم کرده و مدعی است که اسلام آباد گروهی از مهاجمان انتحاری و انفجاری را به کابل می فرستد اما مقام های پاکستانی همواره این ادعاها را رد کرده اند.