سرپرست جدید دانشگاه سیستان و بلوچستان شب گذشته طی مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مدیران و مسئولان استان معرفی شد

به گزارش سنت نیوز،  سرپرست جدید دانشگاه سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: فضای دانشگاه سیستان و بلوچستان باید به فضایی در شان این نهاد علمی ارتقا یابد که برای این منظور باید فضایی بدون حاشیه برای کارکنان و اعضای هیات علمی فراهم کرد .

دکتر غلامرضا رضایی افزود: مسائل آموزشی و پژوهشی تنها موضوعاتی نیستند که در مدیریت دانشگاه سیستان و بلوچستان باید به آنها رسیدگی شود بلکه موضوع اقوام و مسائل حاشیه ای در این دانشگاه باید مدیریت شود .

سرپرست دانشگاه گفت: هدف بنده از گذشته خدمت به آموزش عالی سیستان و بلوچستان است و تمام سعی خود را در جهت پیشرفت این دانشگاه به کار خواهم بست.

رئیس سابق دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از تمامی اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشگاه اظهار داشت: رویکرد بنده و تیم همراه در این مدت حفظ کرامت انسانی جامعه دانشگاهی و همچنین ارتقای مسئولیت اجتماعی دانشگاه در جامعه بود .

دکتر علیرضا بندانی افزود: با توجه به اینکه وجود دانشگاه سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران فرصت و ظرفیت بزرگی برای کشور محسوب می شود تلاش کردیم تا با برنامه حرکت کنیم .

وی افزود: برای این منظور سند راهبردی دانشگاه را مصوب کردیم که البته کامل نیست و در هر سال نیاز به بازنگری دارد .

وی پذیرش دانشجویان خارجی را یکی از راهبردهای اساسی برای تاثیرگذاری دانشگاه سیستان و بلوچستان در منطقه برشمرد و گفت: از تابستان امسال تاکنون ۹۵ دانشجوی خارجی جدید برای تحصیل در این دانشگاه درخواست دادند که تا کنون ۳۰ نفر آنان با موفقیت نام نویسی کردند. این در حالیست که هم اینک ۲۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دکتر غلامرضا رضایی متولد ۱۳۴۴ در شهرستان زاهدان، دارای مدرک دکترای ریاضی محض گرایش هندسه از دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشیار پایه ۴۰ دانشکده ریاضی دانشگاه سیستان و بلوچستان می‌باشد .

به گزارش ایسنا؛ از سوابق اجرایی وی می‌توان به مدیریت امور مالی دوره شبانه و آموزش‌های آزاد و مدیریت امور اداری و پشتیبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان در فاصله سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ اشاره کرد.

دکتر رضایی از مهرماه سال ۱۳۸۷ تاکنون ریاست دانشگاه ولایت شهرستان ایرانشهر را عهده‌دار بوده‌اند که ارتقای مجتمع آموزش عالی ایرانشهر به دانشگاه با پیگیری‌های مستمر وی طی سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ صورت پذیرفت .

وی در طول سنوات خدمت مدیریت اجرایی در شهرستان ایرانشهر بین سال‌های متوالی ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱ به عنوان مدیر نمونه دستگاه‌های اجرایی شهرستان ایرانشهر برگزیده شده است .

در کارنامه تحقیقاتی و پژوهشی دکتر رضایی، چاپ ۳۵ مقاله در مجلات علمی پژوهشی، ۴۰ مقاله ارائه شده در کنفرانس و تألیف ۲ جلد کتاب ثبت شده است .

از اهم فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی دکتر رضایی می‌توان راهنمایی و مشاوره ۶۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و راهنمایی ۹ رساله دکتری اشاره کرد.