بهروز عیسی زهی گفت: سه بازارچه دائم صنایع دستی ظرف دو سال آینده در سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود.

به گزارش سنت نیوز، بهروز عیسی زهی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بیان کرد: بازارچه بزرگ صنایع دستی زاهدان قرار است در مجموعه کاروانسرای ملک واقع شود و محلی برای عرضه آثار تولیدکنندگان صنعتگران است و اعتبار لازم برای آغاز فاز اول بازارچه بزرگ صنایع دستی زاهدان گرفته شده است.به گفته این مقام مسئول، به علاوه بازارچه صنایع دستی تنگه سرحه هم در این روستا و در ۵۰ کیلومتری شهرستان نیکشهر با ۱۳ تا ۲۰ غرفه در حال ساخت است که امیدواریم ظرف دو سال آینده راه‌اندازی شود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این بازارچه قرار است محصولات حصیر و سوزن دوزی در معرض عرضه و فروش قرار گیرد.
عیسی زهی ادامه داد: بازارچه صنایع دستی زابل هم که در ساختمان ایران و انگلیس واقع شده و امید است تا پایان سال راه اندازی شود.
وی اضافه کرد: بازارچه های صنایع دستی به شکل تعریف شده که در سایر استان‌ها وجو دارند در سیستان و بلوچستان وجود ندارد، مگر بازارچه های سنتی که در تمام شهرستان های استان در حال فعالیت است.
به گفته این مقام مسئول، بازارچه های سنتی مانند رزاق زاده و سرپوش در زاهدان بیشتر مربوط به عرضه و فروش صنایع دستی استان است و در دیگر شهرستان ها هم  این بازارچه‌ها وجود دارند.