معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: سیستان و بلوچستان به لحاظ اختصاص ۱۶ دفتر تسهیلگری در استان، رتبه نخست کشور را دارد.

به گزارش سنت نیوز به نقل روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان؛ علی‌زینی‌وند شامگاه سه شنبه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان که با حضور تقی رستم‌وندی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و به ریاست احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد؛ با بیان اینکه در حوزه مشکلات اجتماعی و حاشیه‌نشینی در کشور از وضعیت نامطلوبی برخوردار هستیم، اظهار کرد: برای رفع معضلات و مشکلات اجتماعی و حاشیه‌نشینی در استان، نیازمند عزم ملی برای شناخت و پیشگیری از رشد آن هستیم.

وی افزود: رفع این مشکلات با حضور و مشارکت مردم تحقق می‌یابد و حضور مردم در قالب تشکل‌ها و خیریه‌ها، بهترین نوع مشارکت مردم است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: تاکنون به ۴۲۹ سازمان مردم نهاد از سوی دستگاه‌های متولی مجوز فعالیت داده شده است که از این تعداد ۱۰۵ سمن از سوی استانداری، ۱۴۲سمن از سوی ورزش و جوانان، ۱۳۰ سمن از سوی بهزیستی، ۴۶ سمن از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۶ سمن از سوی نیروی انتظامی مجوز فعالیت صادر شده است.

زینی‌وند با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته فعالیتهای خیرین در برخی نقاط استان بیشتر از سایر مناطق بوده و در برخی مناطق حضور خیرین کم و پراکنده بوده است و این مهم ضرورت ساماندهی خیرین را در استان ضروری کرده است، تصریح کرد: با حضور جمعی از مدیران و دلسوزان استان تشکل همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان «هاسب» شکل گرفته است که تاکنون حدود ۱۰۰ موسسه خیریه بزرگ کشور عضو این تشکل شده اند و در قالب چهار کارگروه سلامت – آموزش – کارآفرینی و توانمندسازی و سرمایه گذاری در حال فعالیت است.

وی ساماندهی حاشیه نشینی در شهرهای زاهدان، زابل و چابهار را نیازمند به یک عزم ملی دانست و افزود: برای ساماندهی حاشیه نشینی و رفع معضلات اجتماعی در این مناطق نیاز به تشکیل کمیته ملی در کمیسیون اجتماعی کشور است.