معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: پوشش دهی تمام اپراتورهای تلفن همراه تا دهه فجر در جاده های استان سیستان و بلوچستان به طور ۱۰۰ درصد کامل می شود


به گزارش سنت نیوز، حسین فلاح جوشقانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اپراتورهای تلفن همراه در بیشتر جاده های سیستان و بلوچستان آنتن دهی دارند که تلاش داریم با همکاری دستگاههای مختلف نواقص را برطرف کنیم و این پوشش دهی را به ۱۰۰ درصد برسانیم.
وی در حاشیه سفر به زاهدان افزود: بخشی از این نواقص به دلیل سرقت و تخریب زیرساخت های شبکه ارتباطی به وجود آمده که قرار است مجددا نوسازی شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهداف سفرش به سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به منعکس شدن مشکلاتی در آنتن دهی تلفن ها در جاده ها و توسعه شبکه ها و زیر ساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان این سفر امروز انجام شد.
جوشقایی تصریح کرد: حل مشکلات زیرساختی ارتباطات استان هایی مثل سیستان و بلوچستان در اولویت این وزارتخانه قرار دارد تا بتوانیم عقب افتادگی ها در بخش زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات را جبران کنیم.
وی ادامه داد: امروز نشست خوبی با حضور نمایندگان اپراتورها و شرکت مخابرات برگزار شد و مشکلات ارتباطی در جاده ها و شهرهای سیستان و بلوچستان تک به تک مورد بررسی قرار گرفت و برنامه ریزی لازم برای حل آنها انجام شد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد: بر اساس اولویت بندی بخشی از مشکلات در حوزه پوشش دهی تلفن همراه و ساماندهی فیبرهای حساس و در معرض خطر سیستان و بلوچستان تا پایان شهریور و بخشی دیگر تا پایان سال حل می شود.
وی ادامه داد: همچنین نواقص شبکه ارتباطات که در شهرها وجود دارد را برطرف می کنیم و در برخی روستاها هم جایگزینی شبکه ها با فناوری جدید را در دستور کار قرار دادیم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۸۵ درصد جمعیت کشور زیر پوشش اپراتور همراه اول، بیش از ۸۰ درصد زیر پوشش اپراتور ایرانسل و حدود ۶۰ درصد زیر پوشش اپراتور رایتل هستند.
به گزارش ایرنا رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین در دیدار با سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا دهه فجر اپراتورهای تلفن همراه در تمام جاده های استان آنتن دهی دارند.
فلاح جوشقانی اظهار داشت: حل مشکلات ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان به صورت هفته گانه با برگزاری نشست های مختلف از طریق ویدئو کنفرانس پیگیری می شود.