محمد علی حمیدیان گفت: متاسفانه طی هفت ماهه امسال ۶۵۷ نفر در تصادفات سیستان وبلوچستان جان خود را از دست داده اند.

به گزارش سنت نیوز؛ محمد علی حمیدیان در سومین نشست کارگروه پیشگیری از تصادفات و سوانح رانندگی استان که صبح امروز در زاهدان برگزار شد افزود: فوت ۶۵۷ نفر در تصادفات آن هم طی ۷ ماه رقم تقریباً بالایی است که باید بر روی آن تمرکز کرده و تلاش کنیم تا کاهش پیدا کند.
وی ادامه داد: سیستان وبلوچستان در بخش تصادفات با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند که در این حوزه رتبه ۱۴ کشوری را داراست و میزان فوتی ها نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/۱ درصد رشد را نشان می دهد.
به گفته حمیدیان؛ ناگفته نماند با توجه به مرزی بودن این استان با کشورهای افغانستان و پاکستان، بخش زیادی از تصادفات جاده ای استان نیز مربوط به خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز است و تعداد قابل ملاحظه ای از میزان فوت شدگان نیز جزو همین گروه است.
وی افزود: شهرستان های ایرانشهر، زاهدان و سراوان به ترتیب جزو حوزه های پر تکرار تصادفات هستند که لازم است مسئولین نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند. همچنین در بحث تصادفات روستایی هم متاسفانه رشد داشته ایم و بر اساس برآورد انجام شده ۵۵درصد تصادفات روستایی گزارش شده است که آموزش دهیاران و روستائیان در کاهش این رقم موثر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: اصلاح ۵۰درصد هندسی نقاط پرحادثه و نصب دوربین در مبادی ورودی شهرها و به ویژه زاهدان در این جلسه مصوب شد اما برای تحقق این موضوع نیازمند اعتبار نیز هستیم که از ۱۱میلیارد تومان جذبی که در خصوص جرائم حاصل از رانندگی داشته ایم متاسفانه حتی یک ریال هم به این امر اختصاص پیدا نکرده است.
حمیدیان تاکید کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی رانندگان متخلف و حادثه آفرین نیز در این جلسه به تصویب رسید که امیدواریم با هماهنگی همه ارگان ها شاهد کاهش آمار تصادف در استان باشیم.