خانه » ایران » ممانعت از اقامه نماز عید قربان در برخی نمازخانه‌های اهل‌سنت تهران

ممانعت از اقامه نماز عید قربان در برخی نمازخانه‌های اهل‌سنت تهران


به گزارش سنت نیوز به نقل از سنی آنلاین، نیروهای امنیتی صبح امروز (چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷) با حضور در ورودی‌ بعضی از نمازخانه‌های اهل‌سنت تهران ازجمله: رسالت، یافت‌آباد، پونک، خلیج فارس و تعدادی دیگر از نمازخانه‌ها و متفرق کردن نمازگزاران، مانع برگزاری نماز عید قربان در این نمازخانه‌ها شدند.
یکی از شهروندان اهل‌سنت تهران که نخواست نامش فاش شود، به سنی‌آنلاین گفت که پلیس امنیت تهران دیروز (۳۰ مرداد) مسئولان بسیاری از نمازخانه‌های اهل‌سنت تهران را احضار کرده و به آنان گفته است که اجازه برگزاری نماز عید قربان را ندارند.
بنا بر این گزارش؛ پلیس امنیت تهران بدون ارائه هیچ‌گونه متن ابلاغیه‌ای به مسئولان نمازخانه‌ها، ادعا کرده‌ که این دستور از سوی «شورای تامین استان» داده شده است.
این منبع آگاه همچنین خاطرنشان کرد که صبح امروز (۳۱ مرداد) در واکنش به این ممانعت‌ها، «جلسه فوق‌العاده» با حضور دکتر ذوالفقارطلب (مشاور اهل‌سنت دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب)، مهندس علیم یارمحمدی (نماینده مردم زاهدان در مجلس) و هیئت امنای نمازخانه‌های مذکور در نمازخانه «هاشمی» تهران برگزار شد.
لازم به ذکر است که در تعداد معدودی از نمازخانه‌های اهل‌سنت تهران نماز عید قربان برگزار شده و تلاش‌های مسئولین دفتر دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و مذاهب برای جلب موافقت شورای تأمین استان تهران در‌خصوص برگزاری نماز در بسیاری از نمازخانه‌های اهل‌سنت این کلان‌شهر به نتیجه نرسیده است.
گفتنی‌ست اهل‌سنت تهران که جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را شامل می‌شوند، علی‌رغم درخواست‌ چهل‌ساله، از داشتن مسجد در این کلان‌شهر محروم هستند؛ آنان به‌منظور اقامه نماز مکان‌هایی را به‌عنوان «نمازخانه» اجاره کرده‌اند که برای ادای نمازهای جمعه و عیدین در این مکان‌ها نیز همواره با محدودیت‌ها و ممانعت‌های زیادی مواجه هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*