در حالیکه منابع کرد در شهر کوبانی از عقب نشینی گروه داعش در اطراف این شهر خبر داده‌اند، یک نهاد حقوق بشری سوریه می گوید درگیری‌های یک ماهه میان جهادگرایان و کردها تا کنون بیشتر از ۶۶٠ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه،  ادریس نسان، یک تن از مسئولان محلی در کوبانی به خبرگزاری فرانسه گفت شبه نظامیان “واحدهای حفاظت از خلق” در نواحی جنوب و جنوب شرقی شهر پیشرفت کرده و نیروهای داعش را عقب زده اند.

او گفت حملات هوایی موثر ائتلاف بین المللی موجب شده است که گروه دولت اسلامی یا داعش ده درصد از مناطق تحت کنترل خود را از دست بدهد.

ادریس نسان تاکید کرده است که کردها برای پاک سازی کوبانی از وجود داعش به حملات هوایی بیشتر ائتلاف نیاز دارند.

۲۰۱۴-۱۰-۱۵T065819Z_130683108_LR1EAAF0JCWPR_RTRMADP_3_MIDEAST-CRISIS-USA-AIRSTRIKES_1

خبرگزاری فرانسه می گوید بدلیل عدم حضور روزنامه نگاران و ناظران مستقل در کوبانی، تائید این گزارشها کار دشواری است.

همزمان با این تحولات، دیدبان حقوق بشر سوریه، وابسته به مخالفان بشار اسد، اعلام کرد نزدیک به ۶۶٢ در درگیری های یک ماهه کوبانی میان کردها و گروه داعش کشته شده اند.

به گفته این نهاد ٣٧۴ تن از کشته شدگان از گروه داعش، ٢۵٨ تن از واحد های حفاظت خلق مربوط به کرده و ٢٠ تن دیگر نیز غیرنظامی بوده اند.

گزارشها در مورد تحولات نظامی در کوبانی در حالی منتشر شده که آمریکا اعلام کرد طی دو روز گذشته هجده بار به گروه داعش در کوبانی حمله کرده و صدها تن از اعضای این گروه را کشته است.

مقام های آمریکایی گفته اند این حملات موجب کندی پیشروی های داعش شده اما احتمال اینکه کوبانی بدست داعش سقوط کند، هنوز هم وجود دارد.

خبرگزاری فرانسه می نویسد در حالیکه شهر کوبانی به سمبل مقاومت در برابر گروه داعش در سوریه بدل شده آمریکا اکنون از پیشروی های گروه داعش در عراق بیشتر نگران است.

ژنرال جان آلن، فرمانده نیروهای آمریکایی گفته است واشنگتن معتقد است وضعیت در عراق و مقابله با پیشروی های داعش در استان انبار از فوریت ها در این کشور محسوب می شود.

بر اساس آخرین گزارشها، ارتش عراق و شبه نظامیان عشایری روز چهارشنبه موفق شده اند یک حمله داعش به شهر رمادی را عقب بزنند.