رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از فراهم شدن ۱۱ خوابگاه ویژه اسکان دانشجویان دختر و پسر رشته های علوم پزشکی در حوزه این دانشگاه خبر داد.

به گزارش سنت نیوز، سیدمحمد هاشمی شهری گفت: در حال حاضر ۵ باب خوابگاه دخترانه با ظرفیت هزار و ۱۵۳ تخت و۵ باب خوابگاه دانشجوئی پسرانه با ظرفیت ۸۸۴ تخت و یک باب خوابگاه متاهلی با ۱۴ سوئیت جهت اسکان دانشجویان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: با وجود اینکه الزامی برای ارائه خدمات اسکان وجود ندارد اما تا سال تحصیلی گذشته موفق شده ایم به منظور کاهش سردرگمی دانشجویان در سکونت گاه های شخصی سطح شهر، ۱۰۰ درصد دانشجویان روزانه متقاضی را در خوابگاه های دانشگاه اسکان دهیم.
وی در خصوص اقداماتی که برای ارتقاء کیفیت غذای سلف سرویس دانشگاه انجام شده است نیز گفت: از سال گذشته تعادل مناسب و کارشناسی شده ای میان قیمت با کیفیت و کمیت غذای دانشجوئی ایجاد و پیش بینی قیمت تمام شده به نحوی بود تا در این مدت با وجود نوسانات قیمت در بازار، شرایط استفاده مطلوب برای دانشجویان فراهم باشد.
وی افزود: طبق قانون برای استفاده دانشجویان روزانه از سلف سرویس دانشگاه یارانه ای در نظر گرفته شده است اما ارائه تسهیلات تغذیه ای برای دانشجویان غیر روزانه بر عهده دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیست.
وی با تکذیب هرگونه جداسازی دانشجویان روزانه از دانشجویان پردیس خودگردان و یا شبانه گفت: علاوه بر یکسان بودن شرایط آموزش تئوری و عملی برای دانشجویان در کلاس های درس و بیمارستان ها، تلاش کرده ایم تا این شرایط در زمینه استفاده از تسهیلات رفاهی مانند سرویس حمل و نقل و همچنین سلف سرویس غذاخوری هم بین دانشجویان برقرار باشد اما با توجه به اهمیت رفاه حال دانشجویان پردیس خودگردان از یک طرف و ضرورت اجرای قانون از سوی دیگر، اعضاء هیئت رئیسه دانشگاه با ارائه وعده های غذائی با قیمت تمام شده به دانشجویان پردیس خودگردان موافقت کرده اند.