مدیریت عین العلوم گشت افزود: امروزه اگر مسلمانان بیش از پیش به اختلافاتشان دامن بزنند، این خطر وجود خواهد داشت که دیگر شعائر اسلامی نیز از دست‌هایشان گرفته شوند.

به گزارش سنت نیوز،  را از ترک نماز برحذر داشت و فرمود: در احادیث آمده است که پیامبر خدا صلى الله علیه وسلم می‌فرمایند: «مَنْ تَرَکَ الصَّلَاهَ مُتَعَمِّداً فَقَدْ کَفَرَ»؛ هر کسی عمداً، دیده و دانسته نماز را رها کند، از ایمان خارج می‌شود.

امام جمعه‌ی شهر گُشت، پایبندی به نماز جماعت را یکی از شعائر اسلامی دانست و خاطرنشان کرد که در احادیث آمده است: هر کس نماز را با جماعت ادا نماید به او بیست و پنج یا بیست و هفت ثواب می‌رسد و این ثواب مختص به مسجد محله می‌باشد و ثواب در مسجد جامع به پنجاه هم می‌رسد.

وی افزود: کسی که ثوابی بیش‌تر را برای نمازهای فرض می‌خواهد باید رخت سفر را به سوی مکه و مدینه بربندد که هر نماز در مسجد الحرام در مکه مکرمه صدهزار ثواب دارد و در نماز مسجدالنبی در مدینه منوره طبق یک روایت هزار و طبق روایت دیگری پنجاه هزار ثواب دارد.

مولانا حسین پور در ادامه به ثواب زیاد نماز در مسجد الأقصى نیز اشاره کرد که طبق یک روایتی خواندن نماز در این مسجد هم هزار ثواب دارد؛ که متأسفانه امروزه در اثر ضعف ایمانی مسلمانان و اختلافات در میانشان این مسجد عظیم الشأن در دست یهود قرار گرفته است که سفر بدانجا و خواندن نماز در آن مسجد مشکل شده است.

مدیریت عین العلوم گشت افزود: امروزه اگر مسلمانان بیش از پیش به اختلافاتشان دامن بزنند، این خطر وجود خواهد داشت که دیگر شعائر اسلامی نیز از دست‌هایشان گرفته شوند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که چند ماهی است ناامنی‌هایی در شهر اتفاق افتاده و عده‌ای اقدام به سرقت موتورسیکلت می‌نمایند، سرقت را یکی از عوامل بی ایمانی دانست که در حدیث آمده است: «لَا یَسْرِقُ السَّارِقُ حِیْنَ یَسْرِقُ وَهُوَ مَؤْمِنٌ»؛ دزد، هنگامی که دزدی می‌کند، مؤمن نیست و چنین افرادی فکر نکنند که به محض این‌که مال کسی را بردند، کار تمام شده است، نه، بلکه آن‌ها باید در دادگاه عدل إلٰهی پاسخگو باشند.

منبع: سنت آنلاین