مسئله حیاتی برای مردم خاش آب و مدیریت بحران آب است نه مجهز کردن روستاها به اینترنت نسل۴٫۵G

به گزارش سنت نیوز به نقل از سایت الخلیل آنلاین مولانا فضل الرحمن حقانی در بخش آغازین سخنان خود از «جوانی» و «آزادی» به عنوان دو نعمت بزرگ الهی یاد کرده و بر کمال استفاده از آنها دعوت دادند.
جوانی و آزادی دو نعمت و فرصت بزرگ هستند. گران مایه ترین سرمایه انسان، عمر اوست که با آن به سعادت و یا بدبختی می رسد. انسان عاقل از جوانی خود بهترین استفاده را می برد، به گونه ای که بیمه کننده آینده او باشد.
رسول الله(ص) فرمودند: شخصی که در جوانی اعمال خیر انجام داده و در پیری به سبب ناتوانی و ضعف قادر به انجام دادن آن ها نیست، ثواب انجام آن اعمال به او (در پیری) می رسد. یک سجده در جوانی برابر است با ده ها سجده در کهولت. ببین فاصله راه از کجا تا به کجاست …
بسیاری از انسان ها هستند که افسوس می خورند که چرا نمی توانند این اعمال را انجام دهند، زندانیان آرزو دارند مثل شما در نماز جمعه شرکت داشته باشند . خیلی از ما وقتی مشکلی داریم با خدا عهد می کنیم که اگر مشکلمان حل شود این کارهای خیر را انجام می دهیم ولی بعد از رفع مشکل عهدمان را می شکنیم. پس قدر سلامتی خود را بدانیم.
”هر نفسی که فرو می رود ممّد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات“
فقط یک لحظه نفس بند بیاید ما در دم می میریم. اما این نفس به صورت خودکار کار می کند و ما قدرش را نمی دانیم.
مهمتر از این همه نعمت ها، نعمت اسلام و اعتقاد ماست. در نزد سیک ها نشُستن خود، عبادت است و آن ها خود را نظافت نمی کنند اما در دین ما انسان مکلف است روزی پنج بار صورت خود را بشوید. خیلی ها هستند که حیوانات را عبادت و سجده می کنند.
اقبال علیه الرحمه می فرماید: ”هر سگی را ندیدم سرش را پیش هر کس خم نکرد، چرا که سر خم کردن عبادت است و عبادت لایق الله است“
در هندوستان معبدی چند میلیارد دلاری برای عبادت موش ها ساخته اند. مگر آن ها انسان نیستند؟؟؟
پس چرا این اعمال را انجام می دهند؟ چون دین اسلام را نشناخته اند، دستور دین اسلام اینست که هرگز جلوی کسی سر خم نکنید.
اصحاب پیامبر هیچ وقت این کار را نمی کردند، چون می دانستند ایشان ناراحت می شود. در نماز جنازه به این علت رکوع و سجده نیست تا کسی فکر نکند این مردم دارند این جنازه را عبادت می کنند. مصری های باستان برادر را با خواهر ازدواج می دادند، امروز انسان هایی وجود دارند که کارهایی می کنند که حیوانات را از انجام آن شرم می آید.
کدام حیوان را دیده اید که میلیون ها انسان را به خاک و خون بکشد؟؟؟ طبق یک آماری که شبکهBBC ارائه داده است معلوم شد که درّنده ترین جاندار روی زمین، انسان ها هستند. چرا که یک نفر برای دوام حکومت میلیون ها انسان را از دم تیغ می گذراند. در کشور روسیه کودکان را مثل بردگان می فروشند.
قرآن عظیم الشأن را حفظ کنید، نه اینکه به عنوان تعویذ بر گردن آویزان کنید.
امام جمعه موقت مسجد جامع الخلیل در ادامه سخنان خود به تشریح و تفسیر آیه ۱۳۷ سوره مبارکه اعراف پرداختند.
خداوند متعال در قرآن عظیم الشإن درباره چنین افرادی می فرماید:
«أُولئِکَ کَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُولئِکَ هُمُ الْغافِلُون
این ها از حیوانات هم بدتر هستند .
الله متعال در این آیه مبارکه چند چیز را حرام قرار داده است تا از آن ها بپرهیزیم.
۱- شرک نکنید- یعنی با الله متعال هیچ کسی را شریک قرار ندهید
(یا فلان) نگویید و فقط الله را صدا بزنید .
«آیه الکرسی»را بخوانید تا محفوظ بمانید، نه این که آن را در گردن خود آویزان کنید. در کراچی شخصی به من گفت: یک چیزی می نویسم و به تو میدهم تا ثروتمند بشوی!! من گفتم پس خودت چرا فقیر هستی؟ اول به حال خودت فکری بکن بعد برای ما نسخه بپیچ .
۲- به پدر و مادر نیکی کنید، چه زنده هستند و یا اینکه وفات کرده اند.
و این تنها مختص جوانان نیست، بلکه برای همه هست. جلوی والدین پای خود را دراز نکنید، به آن ها بی احترامی نکنید و از آنها نگهداری کنید همانگونه که آن ها از شما نگهداری کردند. یک پدر و مادر از ده فرزند نگهداری می کنند اما ده فرزند از عهده نگهداری یک پدر و مادر بر نمی آیند، از همسرتان نخواهید خدمت پدر و مادرتان را بکنند بلکه خودتان این کار را بکنید زیرا آن ها مقدس هستند.
۳- فرزندان تان را نکشید.چگونه؟ در زمان قدیم به این علت که نان ندارند فرزندان را می کشتند، اما امروزه یک روش مدرن پیدا شده است و آن این است که با تربیت غیر اسلامی، گویا فرزندان خود را کشته ایم. فرزندان ما، مسلمان وارد دانشگاه می شوند و غیر مسلمان خارج می شوند. باید قبل از فرستادن، آن ها را از نظر اعتقادی بیمه کنیم .
۴- به کارهای فحشاء نزدیک نشوید یعنی نگاه هم نکنید. امروز اروپایی ها می گویند: زنان مسلمان در خانه ها زندان هستند. و هدف آن ها از طرح این پروژه این است که زنان را از خانه بیرون کنند.
پیامبر(ص) فرمودند: هر گاه زنی را دیدید که خود را تکان می دهد منتظر عذاب باشید. امروز با این شبکه های مجازی زنان مسلمان رقص های خود را پخش زنده می کنند. قوی ترین غریزه انسان که نمی تواند در برابر او بایستد، غریزه جنسی است که همه (دشمنان) می خواهند این غریزه تحریک بشود. آیا می دانید مهندسانی نشسته اند و لباس هایی را برای این بازیگران طراحی میکنند تا این لباس ها بیشترتحریک کننده باشند.
در «فاجعه ایرانشهر» نه تنها اهل ایران بلکه همه اهل دنیا، داغدار شدند.
استاد برجسته جامعه اسلامیه مدینه العلوم خاش با اشاره به پیشینه «قوم بلوچ» مسئله «فاجعه ایرانشهر» را مسئله ای «غیر قابل تحمل» عنوان کرده و افزودند.
«فاجعه ایرانشهر» را که شنیده اید.
فکر نکنید این ها (متجاوزان) دیگران هستند. ما (قوم بلوچ) مردمانی بوده ایم که فردوسی در شناسنامه ایران یعنی «شاهنامه» می گوید:
”کس در جهان یک ناخن انگشت ایشان ندید“
و این را به عنوان افتخار این مردم، ذکر کرده است و در ادامه می گوید:
”مردان بلوچ مرد هستند و نامرد نیستند، با دیگران می جنگند اما با خود نمی جنگند“ و در وصف زنان بلوچ چنین مینویسد: ”زنان بلوچ مردان بزرگی را در دامان خود تربیت می کنند“
یک فریب بزرگ ضد اسلامی این است که اگر زن در خانه غذا درست بکند خانه دار است و اگر در رستوران غذا درست بکند شاغل است. در تاجیکستان زنان خیابان ها را جارو می زنند و این چه بی حرمتی بزرگی به مقام یک زن است.

در «فاجعه ایرانشهر» همه دنیا داغ دار شد. که در یک منطقه سنتی و مذهبی و این چنین جنایتی صورت بگیرد؟
با این وضعیت فردا احتمال دارد زنی برای فرزندمان گیر نیاید و ممکن است در خانه ها دخترهای پاک دامن نایاب بشود.
خود ما هستیم که این کارها را میکنیم و این به این علت است که ما عروسی های خود را سخت می گیریم، و راه کار این است که ازدواج ها را آسان بگیریم .در کراچی یک نفر آمد و چند نفر همراه او بودند و با یک جعبه خرما عروسی دخترش را برگزار کرد. شما ثروتمندان اول بیایید و این کار را انجام دهید.
مسئله حیاتی برای مردم خاش آب و مدیریت بحران آب است نه مجهز کردن روستاها به اینترنت نسل۴٫۵G
ایشان از معضل «بی آبی شهرستان خاش» به عنوان معضلی دیرینه یاد کرده و از بی تفاوتی مسئولان در این مورد به شدت انتقاد کردند.
مشکل بزرگ دیگر معضل بی آبی شهرستان خاش است، ما در این شهر آب خوردن نداریم، اما مخابرات اینترنت نسل ۴٫۵G می آورد.
مسئله آب شرب برای ما یک مسئله مهم و حیاتی است. چهل سال است که مسئولین با وعده های دروغین فقط وقت خود را می گذرانند. و امروز همین آب شُور را هم از ما گرفته اند. مگر ذخایر زیر زمینی خاش تا این اندازه کم است؟؟؟
مسئولان «مرز» را باز کنند تا مشکلات این استان حل شود.
مردم این استان وابسته به این مرز هستند و ما از هیچ کسی زکات نمی خواهیم. طی هشت سال یارانه همان قیمت قبلی را دارد. فقط مرز را باز بکنید تا همه این مشکلات حل بشود. یک جوان را با چند کارتن انبه به تیر می بندند.
امروز برای ۲۰۰ هزار تومان پدر خانواده را میکشند. نمایندگان و وزارت کشور به درد ما گوش بکنند .
پیامبر (ص) فرموند: در هیچ قومی فساد و فحشاء ظاهر نمی شود مگر اینکه طاعون در آن قوم رواج پیدا می کند.
طبق آمار وزارت بهداشت سالانه ۲۰% مردم ایران به خاطر علاج بیماری های خود ورشکست می شوند.
امروز ببینیم تمام بیمارستان ها چقدر شلوغ شده است. پیامبر(ص) فرمود:اگر تاجران در وزن کمی و کاستی بکنند و قیمت را بالا ببرند قحطی شدیدی آن ها را می گیرد، و هنگامی که زکات را پرداخت نکنند درهای آسمان را به روی آن ها می بندم.
دادستان کل کشور، بر اساس «قرآن» و شرع مقدس اسلام، احکام را به اجرا در بیاورد.
امام جمعه موقت مسجد جامع الخلیل سخنان خویش را با توصیه ای به حکام و مسئولین به پایان رساندند.
و در آخر توصیه من برای حکام و زمام داران امور مردم، اینست. پیامبراکرم (ص) فرمودند: بر اساس کتاب الله بر مردم حکومت کنید، نه میل و خواهش نفسانی.
دادستان کل کشور در نظر داشته باشد که کسانی که در ایرانشهر این عمل زشت را انجام داده اند باید طبق کتاب الله به مجازات خود برسند و اگر به مجازات نرسند، از جامعه انتظار خوب بودن را نداشته باشیم.
دختر بلوچ در شهر خودش امنیت نداشته باشد؟؟؟
توصیه آخر من به پدران قربانیان تجاوز این است که این دختران شما قربانی شده اند و آن ها را لکه ننگ ندانید. این عمل با آن ها ناخواسته انجام گرفته است
یکی از همین دختران که صدای قلب او به آسمان رسید در حال روزه بود. این دختر به آن ها گفته از خدا بترسید من روزه ام ولی آن ها جواب سر بالا داده اند. براستی که صدای قلب او بود که راز این خیانت کاران را بر ملا ساخت.