ولانا محمد یوسف حسین پور مدیریت عین العلوم گشت صبح دوشنبه (۳/ ۹/ ۹۳) در جلسه هفتگی اساتید عین العلوم بر لزوم ساده زیستی تأکید کرد.

به گزارش سنت نیوز به نقل از سایت رسمی شیخ الحدیث مولانا حسین پور؛ مولانا حسین پور با قرائت حدیث «البذاذه من الإیمان» [أبوداود: ۴۱۶۱]گفت: سادگی از ایمان برمی‌خیزد و مقتضای ایمان، سادگی است.

ایشان اهل علم را به دوری از تجمل گرایی فرا خواند و گفت: هنگامی که علما به تجملات روی آورند، فرصتی برای بالا بردن سطح علمی خود پیدا نمی‌کنند. اگر شما سیره‌ی علمای موفق را که پیشوایان جهانی قرار گرفته‌اند، مطالعه نمایید، در خواهید یافت که همه‌ی آنان زندگی ساده‌ای داشته و از زیب و زینت‌های دنیا یک سو بوده‌اند؛ حتى وقتی که ما به زندگی دانشمندان و مخترعان غیر مسلمان نگاه کنیم، خواهیم یافت که آنان نیز از تجملات دنیا گریزان بوده و بی تکلف زیسته‌اند و تمام فکر و اندیشه‌یشان صرف علم و دانش بوده، بدین جهت به موفقیت دست یافته‌اند.

وی تأکید کرد: عالمی که به ساده زیستی خود کند، در دل‌های مردم نیز محبوبیت خواهد داشت و برعکس اگر به تجمل گرایی روی آورد، مردم از او گریزان خواهند شد.

مولانا حسین پور در عین حال گفت: البته سادگی بدین معنا نیست که انسان نظافت را کنار بگذارد، بلکه خداوند متعال برای اهمیت نظافت دستور داده است که روزهای جمعه غسل صورت گیرد.

ایشان در بخشی دیگر از سخنان خویش یکی از اهداف از تشکیل شورای هماهنگی مدارس اهل سنت را ایجاد فضای رقابت سالم در میان طلاب و علما اعلان کرد و اساتید را به جدیت و کوشش هر چه بیش‌تر در جهت شکوفایی استعدادهای طلاب تشویق نمود.