استفاده از ماسک حق الناس است،شبکه بهداشت و درمان سراوان به خواسته های قانونی پزشکان رسیدگی کند”ایمان کامل” و “پایداری” رمز موفقیت در امتحانات زندگی است

به گزارش سنت نیوز، الله تعالی دو جهان آفریده؛ دارالدنیا و دارالاخره اما آخرت برای مومنان و متقیان است (والعاقبه للمتقین) ، برای مومنان خوشحالی کامل و تام است .
در هنگام سختی ها و مشکلات در دنیا مردم درمانده و سرگردان نمی دانند چه کار کنند و به کجا پناه ببرند ، کسانی دست به دعا برمی دارند ، کسانی به اسباب و وسایل دیگر متوسل می شوند در نتیجه گاهی یک نتیجه زودرس نمی بینند در این حالات است که مومنان را الله متعال مورد آزمایش قرار می دهند آیا ایمان پخته و باور کامل است یا نه همین که ناکامی را جلوی راه خود می بینند دست از دعا و از عبادات برمی دارند و می گویند فایده ای ندارد و این کسی است که خدایی نکرده در امتحان ناکام می ماند.
کسانی هستند که پروردگار را با دو دلی عبادت می کنند؛ اگر به او خیری برسد دلش به آن آرام گیرد و اگر ناراحتی برسد رویگردان می شود ، دست از عبادت بر می دارد این شخص در دنیا و آخرت زیانکار شده است. برای نزدیک ترین و مقربین افراد به الله تعالی از روی تقوا ایمان و عبادت که پیامبران بوده اند ، سخت ترین امتحانات و آزمایش آمده است .
امروز ما از هر وقت بیشتر نیازمندیم که پیش پروردگار خود با تضرع و رجوع مشکلات و مصائب پیش آمده گوناگون را حالات ترس و هراس و وضعیت تحمیلی را با گشایش رحمتهای الله تعالی به شرط عملکرد درست خود دریابیم.

حفظ سلامتی خود و افراد جامعه دستور اسلامی است،استفاده از ماسک و توجه به موارد بهداشتی رعایت حق الناس است که متاسفانه برخی از شهروندان در استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی توجه چندانی ندارند و این موجب گسترش این ویروس و ابتلای خود و دیگران به بیماری کرونا است که گناه بزرگ است.
در چنین شرایطی که پزشکان و پرستاران عزیز شبانه روز زحمت می کشند و افرادی بیمار و تعداد زیادی از طریق شیوع بیماری کرونا جان باخته اند توصیه‌های بهداشتی بیش از پیش باید جدی گرفته شود.
بی اعتنایی به توصیه‌های بهداشتی سبب گسترش ویروس کرونا و پایمال شدن حق الناس می‌شود.
از همه کسانیکه در شهرستان و گوشه و کنار کشور تلاش شبانه روزی برای مقابله با ویروس کرونا دارند تشکر و دعای خیر داریم.

در حالیکه مناطق محروم از کمبود پزشک و عدم ماندگاری پزشکان رنج می برند ، پزشکانی در شهرستان سراوان مشغول به کار هستند اما از سوی مسئولین شبکه بهداشت و درمان برای این پزشکان کم لطفی می شود .
پزشکانی که تعهد و اجبار خدمت در این مناطق محروم ندارند و می توانند بروند اما به میل خود و علاقه به خدمت در این مناطق مشغول به کار هستند که خواسته ها و حقوق قانونی آنان مورد توجه قرار گیرد.
در طول این مدت، چندین پزشک متخصص با نارضایتی از عملکرد مسئولین بهداشت و درمان از این شهرستان رفتند که نباید اینگونه باشد.