مولانا سید عبدالصمد ساداتی با اشاره به اهمیت ماه رمضان در آموزه های اسلامی ؛ این ماه مبارک را فرصتی برای اصلاح و تقویت ایمان بوسیله عبادات و نیز همدردی و مهربانی بین یکدیگر بیان کردند.

به گزارش سنت نیوز، مولانا سید عبدالصمد ساداتی با اشاره به اهمیت ماه رمضان در آموزه های اسلامی ؛ این ماه مبارک را فرصتی برای اصلاح و تقویت ایمان بوسیله عبادات و نیز همدردی و مهربانی بین یکدیگر بیان کردند.

ایشان در خطبه های نماز جمعه (۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) اظهار داشتند: اکنون در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم که روزه آن فرض و سومین رکن اسلام است ، این فرصتی را که الله تعالی قرار داده با تصمیم جدی و برنامه ریزی باید در جهت اصلاح و تزکیه مغتنم شمرد.

امام جمعه اهل سنت سراوان تصریح کردند: ماه مبارک رمضان مناسبت بسیار بزرگ و مبارکی است که با عبادات واعمال صالح  قدرش باید دانسته شود تا تقویت و ارتقاء روح و ایمان ، تقوا و قرب الهی حاصل شود.

مولانا ساداتی گفتند: از آنچه روزه را تضعیف و آثار آن را از بین می برد باید پرهیز کرد ، چنانچه کسی از اعمال بد و ناسزا مثل دروغ ، تجاوز به حق دیگران ، تهمت و غیبت پرهیز نکند الله متعال نیاز به گرسنگی و تشنگی کسی ندارد بلکه آنچه از روزه مطلوب است که با حصول تقوا و  صبر و پرهیز از گناه باشد.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم سراوان خاطرنشان ساختند: کسیکه به نادانی روزه داری را بد و بیراه گفت و با تندی برخورد کرد ، رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند که در جواب بگویید من روزه هستم.

ایشان افزودند: ماه مبارک رمضان ماه صبر ، ایثار ، همدردی و شفقت و ترحم بندگان است ؛ کسیکه بر دیگران ترحم کند و نیاز نیازمندان را برطرف سازد الله متعال بر او رحم می کند و فرشته ها برای او دعای رحمت و برکت می کنند.

مولانا ساداتی بیان کردند: رمضان را با خیرخواهی ، کمک به مستمندان و ترحم و مهربانی به عموم مردم باید استقبال کرد؛ به ویژه مغازه داران و صاحبان فروشگاهها که اجناس و مایحتاج ضروری مردم را می فروشند با دریافت حداقل فایده ؛ انصاف را در نظر بگیرند ، بسیاری از مردم بیکارند و زیر خط فقر زندگی می کنند ، بوسیله انصاف ، آسانی و نرمی در معاملات ؛ الله متعال در مال شما برکت عنایت می کند و این از باب ترحم و همدردی است.

عهدشکنی در برجام ، چهره واقعی آمریکا بود

خطیب جمعه اهل سنت سراوان در فرازی از سخنان با اشاره به بدعهدی آمریکا در مساله برجام گفتند: عهدشکنی آمریکا در اعلام خروج از برجام بار دیگر چهره واقعی آمریکا را برای همه و آنهایی که اعتماد به آن را دارند نشان داد.

مولانا ساداتی خاطرنشان ساختند: رهبرمعظم انقلاب قبل از شروع و در حین مذاکرات بر حفظ عزت ملی و منافع کشور تاکید کردند و قابل اعتماد نبودن امریکا و اینکه نگاهها و تلاشها باید به  درون و تولید ملی باشد را متذکر شده اند.

ایشان با بیان اینکه آنچه باید مشکلات را حل کند اراده قوی دولت و ملت است ، تصریح کردند: ، ثروتهای ملی ، منابع غنی و ظرفیتهای بی نظیر کشورمان که در بالاترین سطح قرار دارد با توجه دولتمردان و برنامه ریزی صحیح می تواند استقلال اقتصادی ، توسعه و حل مشکلات را به جهانیان نشان دهد که لازمه تحقق آن ؛ مدیران شایسته و توانمند را می طلبد که با نگاه عدالت محور به دور از هرگونه رانت، فساد و باندبازی و تبعیض باشند و نگاه برای توسعه ایران و رفاه ملت باشد.