مولانا عبدالحمید ضمن تاکید بر هوشیاری مسلمانان در مقابل برنامه های دشمنان، اظهار داشتند که «کشورهای غربی به بهانه مبارزه با تروریسم و با ادعای خیرخواهی، اهداف خاص خودشان را در کشورهای اسلامی دنبال می کنند.»

به گزارش سنت نیوز؛ امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، در خطبه‌های جمعه ۲۳ آبان‌ماه زاهدان، پس از تلاوت آیات «یُرِیدُ اللّهُ لِیُبَیِّنَ لَکُمْ وَیَهْدِیَکُمْ سُنَنَ الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ وَیَتُوبَ عَلَیْکُمْ وَاللّهُ عَلِیمٌ حَکِیمٌ*اللّهُ یُرِیدُ أَن یَتُوبَ عَلَیْکُمْ وَیُرِیدُ الَّذِینَ یَتَّبِعُونَ الشَّهَوَاتِ أَن تَمِیلُواْ مَیْلًا عَظِیمًا» [النساء:۲۶-۲۷] اظهار داشتند: امروزه برای مسلمانان بسیار مهم و حیاتی است که دشمنان خود را شناسایی کنند و بدانند دشمن آنان کیست و برنامه‌ها و خواسته‌های آن چه هستند؟ اگر مسلمانان دشمنان خود را نشاسند یا از برنامه‌های آنها بی‌خبر باشند و ندانند دشمنان چه در سر دارند، آنان اغفال خواهند و در دام دشمن خواهند افتاد. در این صورت دشمن در اجرای برنامه‌های خود موفق می‌شود.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به دسیسه‌ها و مکاری‌های دشمنان اسلام، خاطرنشان کردند: امروزه مشکل ما این است که دشمن را به‌درستی نمی‌شناسیم؛ زیرا دشمن در لباس دشمن ظاهر نمی‌شود، بلکه از در دوستی و با لباس مبدل می‌آید. دشمن چون گرگ در لباس میش است و حرف‌هایی را بر زبان می‌آورد که بسیار جذاب و مثبت به‌نظر می‌رسند، اما مصداق «کلمه حق أرید بها الباطل» هستند. دشمن سخن حق را می‌گوید اما قصد و اراده باطل دارد. اگر ما مسلمانان از ترفندهای دشمن آگاه نباشیم، فریب خواهیم خورد.
مدیر دارالعلوم زاهدان در ادامه افزودند: اگر شما تاریخ را مورد مطالعه قرار دهید و بررسی کنید، متوجه خواهید شد که اگر مسلمانان در مقطعی شکست خورده‌اند، علت آن همین عدم شناخت دشمن یا عدم آگاهی از نیات و ترفندهای دشمن بوده است. دشمن اراده‌های خود را در ظاهر فریبنده‌اش پنهان کرده است.
ایشان با اشاره به توطئه‌های دشمنان اسلام در عصر حاضر، اظهار داشتند: امروزه نیز قدرت‌های جهان و دشمنان قسم‌خورده اسلام که دشمن دین و اعلای کلمهالله هستند، با لباس مبدل و از در دوستی وارد می‌شوند. دشمنان، خود را خیرخواه مسلمانان جلوه می‌دهند و با ادعای مبارزه با تروریسم سعی در فریب مسلمانان دارند، آنان اما در عمل اهداف خاص خودشان را دنبال می‌کنند؛ به بهانه بهبود صنعت، ایجاد کارخانه، وعده توسعه‎یافتگی و رشد فرهنگی و اقتصادی به کشورهای اسلامی قرض می‌دهند و چنان آنها را زیربار قرض می‌برند که نتوانند خود را از زیر بار وام رها کنند. در حالی که آنها هیچگاه با پیشرفت و توسعه کشورهای اسلامی راضی نیستند، بلکه هدف اصلی آنها این است که کشورهای اسلامی و ملت‎های ضعیف دنیا همواره وابسته آنها باشند و کسی در مقابل خواسته‌های‌شان مقاومت نکند.
مولانا عبدالحمید در ادامه افزودند: قدرت‌های بزرگ و دشمنان اسلام در طول تاریخ مانع خودکفایی و استقلال سایر کشورها و ملت‌ها شده‎اند. آنان مخالف پیشرفت اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی هستند. اگر به کشوری هواپیمایی می‌دهند، اما در تامین قطعات هواپیما آنها را محتاج خود قرار می دهند. در واقع هدفش اصلی آنها نیازمند کردن و وابسته نمودن آن کشور است تا جلوی توسعه آن کشور را بگیرند.
ایشان در پایان این بخش از سخنان‎شان خاطرنشان کردند: البته دشمن اهداف‌اش را علنی نمی‌کند، اما گاهی اوقات حقیقت از زبان‎شان خارج می‌شود. ولی فقط مسلمانان ساده‌لوح هستند که فریب وعده های ظاهری آنها را می‌خورند.

مولانا عبدالحمید

مولانا عبدالحمید

دشمن می‌خواهد کشورهای اسلامی عاری از حیا و عفت باشند
حضرت شیخ‌الاسلام ضمن تاکید بر رجوع به‌سوی الله تعالی و عمل بر سنت‌های پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، خاطرنشان کردند: دشمن می‌خواهد موج بیداری اسلامی خاموش شود و فساد و بی‌بندوباری در جوامع مسلمان رواج بیابد. دشمنان هزینه‌های میلیاردی را متحمل می‌شوند تا با استفاده از ابزار جدید افکار مسلمانان را تغییر دهند و آنها را از دین جدا کنند. اسلام دین طهارت، پاکیزگی و عفت است، اما دشمن می‌خواهد بی‌عفتی و آلودگی را ترویج کند. قرآن مجید چندین قرن پیش خبر داده است که کفار می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند، ولی خداوند نورش را کامل می‌کند.
ایشان ادامه دادند: الله تعالی می‌خواهد به‌سوی شما رجوع کند پس شما نیز به‌سوی او بازگردید. افرادی که شهوات و لذات دنیا را دنبال می‌کنند، و به‌خاطر دلدادگی به خواهشات نفسانی مرتکب انواع گناه و خیانت می‌شوند باید یک چرخش بسیار بزرگی انجام دهند. دشمنان می‌خواهند مسلمانان به الله و رسول‌اش پشت کنند و پیرو آن دشمنان باشند و آنها را قبله خواهشات نفسانی خود قرار دهند.
رئیس شورای هماهنگی مدارس دینی اهل‌سنت سیستان‌وبلوچستان اظهار داشتند: چرا آمریکایی‌ها میلیون‌ها دلار به افغانستان اختصاص می‌دهند؟ هدف آنها از این کار ترویج بی‌حیایی است؛ دشمنان می‌خواهند زنان مسلمانان مانند زنان خود آنها چادر و حجاب را دور بیندازند. دل‌سوزی آنها این است که مسلمانان خط‌‌‌مشی آنها را دنبال کنند؛ در حالی‌که اگر زنان مسلمانان دنباله‌روی دشمن بشوند ارزش خود را از دست خواهند داد. دشمن می‌خواهد کشورهای اسلامی عاری از حیا و عفت باشند. به همین دلیل به‌وسیله‌ی شبکه‌های ماهواره‌ای خود هزینه می‌کنند تا زنان و مردان بیگانه با هم ارتباط برقرار کنند.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان تاکید کردند: دشمنان می‌خواهند روابط زن ‌و شوهر را خراب کنند و زندگی خانوادگی مردم را به آتش بکشند. آنها به‌وسیله ابزارهای مختلف به‌سوی گناهی ترغیب می‌دهند که حضرت لوط علیه‌السلام نسبت به آن قوم‌اش را هشدار داده بود؛ گناهی که هیچ کس پیش از آنان مرتکب آن نشده بود. در نتیجه خداوند زمین را زیرورو کرد و آنها را سنگباران کرد. امروزه دشمنان می‌خواهند مسلمانان نیز دچار این عمل زشت و بسیار بد بشوند. خودشان گرفتار شده‌اند ومتوجه شده‌اند، اما گلیم‌شان را نمی‌توانند از این مهلکه بیرون بکشند. اکنون می‌خواهند دیگران را نیز دچار این مصیبت کنند.
عالم برجسته‌ی اهل‌سنت ایران با اشاره به شهوت‌پرستی دشمنان اسلام و استفاده ابزاری آنان از زنان، اظهار داشتند: یکی از اشتباهات و مصیبت‌های بزرگ این است که اسلحه به دست زنان داده شد و آنها را وارد میدان‌های جنگ کردند. کسی‌که در میان زیورآلات رشد کرده و پرورش یافته است، نمی‌تواند در میدان جنگ حماسه بیافریند. اما دشمن به‌قصد خوش‌گذرانی زنان را وارد نهادهایی مثل پلیس و ارتش کرده است. تنها هدف دشمن خوش‌گذارانی و رسیدن به شهوات و لذت‌هاست؛ در حالی‌که این عیش‌ها و لذت‌ها تبدیل به آتش جهنم می‌شوند. پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم با وجود تاکید فراوان بر جهاد و فضایل بی‌شمار آن، اجازه ندادند زنان مستقیما وارد جنگ شده و در میادین جهاد اسلحه به‌دست بگیرند، مگر در شرایط استثنایی که مردان به تنهایی قادر به دفاع نباشند یا اینکه خود زنان مورد حمله و هجوم دشمن قرار گیرند. آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم “عمره” را جهاد زنان قرار دادند.
ایشان در عین حال تصریح کردند: حضور زنان در اجتماع با رعایت موازین شرعی مغایرتی با شریعت اسلام ندارد، اما حضور آنان با آرایش و بدون پوشش شرعی مقابل دیدگان مردان بیگانه ناجایز و حرام شرعی است.

سعادت واقعی در اتباع قرآن و سنت است
مولانا عبدالحمید تاکید کردند: زندگی لذت‌بخش در دنیا در عمل به احکام و دستورات الله تعالی است؛ اگر می‌خواهیم به زندگی لذت‌بخشی برسیم باید در مقابل دستورات خدا تسلیم شویم. قسم به‌ذات یگانه‌ی خدا رسیدن به زندگی راحت تنها در پیروی از رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم است. سعادت ما فقط در اتباع از قرآن و سنت است؛ خداوند راه سعادت را به ما نشان داده است. راه خوب و بد در مقابل ما هستند و انتخاب با ماست.
حضرت شیخ‌الاسلام در ادامه حضار را نسبت به تلاش‌های دشمن برای به گمراهی کشاندن جوامع مسلمان هشدار دادند و افزودند: دشمن همواره درصدد گمراه کردن شما است. دشمن می‌خواهد شما را از رحمان دور کرده و به شیطان متصل کند. انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی در اختیار و دسترس شما می‌گذارد تا ایمان شما را بگیرد. دشمن می‌خواهد زنان ما با آرایش در کوچه و خیابان بیرون شوند؛ این خواسته شیطان و دشمنان ما است. الله تعالی به زنان مسلمان دستور داده است که حجاب خود را حفاظت و رعایت کنند. زینت و آرایش فقط برای شوهر است؛ نشان دادن آرایش به مردان بیگانه خلاف شرع و خلاف حکم الهی است.
ایشان ابراز داشتند: عزت و پیشرفت حقیقی شما و تمام مسلمانان در پیروی از احکام الله و رجوع به طرف الله است. حفاظت شما با قرآن، احکام الهی و نماز است. دین برای شما قلعه است که به‌برکت آن هیچ آسیبی به شما نخواهد رسید؛ پس خدا ترسی را در پیش بگیرید و از گناهان و کارهای لغو دوری کنید. خداوند همه‌ی مسلمانان را از گزند دشمنان محفوظ بدارد.

حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در پایان سخنان‌شان در جمع مردم دین‌دوست زاهدان، انتصاب رئیس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفتند و اظهار داشتند طی نامه‌ای تبریک مفصلی خدمت آقای سرافراز ارسال داشته‌اند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مولانا عبدالحمید