مولانا عبدالعزیز، چند روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی در دیدار با امام خمینی با تاکید بر حمایت تمام قد اهل سنت از انقلاب گفت: من از طرف تمام روحانیون بلوچستان و تمام طبقات مردم، از عشایر گرفته تا غیر عشایر، همبستگی خود را، وابستگی خود را، فداکاری خود را برای این نهضت اسلامی خدمت شما اعلام می‏کنم.

به گزارش سنت نیوز ، در سالهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی همه مردم از گوشه و کنار ایران و قومیت های مختلف حمایت خود از نهضت خمینی کبیر را در عمل و زبان به اثبات رساندند، مردم اهل سنت بلوچستان نیز همپای سایر مردم ایران اسلامی نقشی پررنگی در پیروزی این انقلاب ایفا کردند.
البته همبستگی علمای اهل سنت با امام خمینی به خیلی پیشتر از پیروزی انقلاب و دوران تبعید رهبر انقلاب باز می گردد، مولانا عبدالحمید در این خصوص می گوید: وقتی مولانا عبدالعزیر( از علمای اهل سنت و وحدت آفرین زاهدان در قبل از انقلاب به عراق رفته بود، حضرت امام راحل در این کشور تبعید بودند، اظهار کرد: در این دیدار امام خمینی از مولانا عبدالعزیز حال و احوال آیت الله کفعمی( از علمای وحدت آفرین شیعه زاهدان در قبل از انقلاب)سوال فرمودند که وضعیت شیعه و سنی در آنجا چطور است، مولانا (مولوی عبدالعزیز) به امام خمینی گفت الحمدالله وحدت در میان شیعه و سنی وجود دارد بطوریکه حتی یک پرونده در دادگستری از باب اختلاف مذهبی وجود ندارد که شیعه به سنی یا سنی به شیعه توهین کرده باشد.
در این خصوص سخنان مولانا عبدالعزیز ملازهی در سال ۵۷ و چند روز پس از پیروزی انقلاب که به همراه آیت الله کفعمی در محضر امام خمینی حضور یافت جالب توجه است و نشان دهنده عمق پیوند شیعه و سنی در جریان پیروزی انقلاب است.
مولانا عبدالعزیز در روزهای آغازین پیروزی انقلاب و در آن دیدار تاریخی گفت: من از طرف تمام روحانیون بلوچستان و تمام طبقات مردم، از عشایر گرفته تا غیر عشایر، همبستگی خود را، وابستگی خود را، فداکاری خود را برای این نهضت اسلامی خدمت شما اعلام می‏کنم. ما مردم بلوچستان، همیشه عقب‏افتاده و عقب‏مانده بودیم و همیشه تحت فشار استعمارگرها بودیم، و هیچ کاری نشده. از لحاظ فرهنگ، از لحاظ بهداشت، از لحاظ کشاورزی، از هر حیث ما عقب هستیم. لهذا استدعای من از حضور حضرت آیت‏ اللّه‏ این است که به بلوچستان توجه مخصوصی بشود. ما خیلی سعی کردیم، همچنان که در نجف اشرف با آقای سید احمد کلانتر، از روحانیون حوزۀ علمیۀ قم خدمت شما رسیدم، عرض کردم که بنده و حاج آقای کفعمی خیلی سعی کردیم که هماهنگی و برادری اینجا برپا بشود. و ان‏شاءاللّه‏ هم اگر شما تحقیق بفرمایید، نخواهید شنید که آنجا، در بلوچستان، کوچکترین اختلافی بین برادران شیعه و سنی رخ داده باشد. نهایتِ اتحاد و اتفاق برقرار است.
با اینکه اکثریت با سنّیهاست، صدی هشتاد ـ نود سنی هستند، ولی کوچکترین پرونده‏ای در هیچ جایی نیست که به نام مذهب در بین این دو فرقۀ اسلامی اختلافی افتاده باشد. در وقایع اخیر که یک کمی شلوغ شد، تقصیرِ استثمارگرها بود که اینها را می‏خواستند به جان یکدیگر بیندازند. ولی بنده و روحانیون و عشایر و قبایل سعی کردیم، نهایت جدیت را کردیم که نگذاریم استثمارگرها ما را استثمار بکنند و به جان یکدیگر بیندازند. و ما هم در این نهضت اسلامی با تمام مسلمانان تهران هماهنگ هستیم، شریک هستیم. این آرزوی دیرینۀ ما بوده که خداوند متعال یک روزی بیاورد که ما اسلام حقیقی و اسلام صحیح و اسلام صدر اسلام را ببینیم. حالا ما خیلی خوشوقتیم. اینقدر خوشوقتیم که من پیرمرد ۶۳ ساله هم احساس جوانی می‏کنم که قرآن پیاده می‏شود، اسلامِ صحیح پیاده می‏شود نه آن اسلامی که ـ بلاتشبیه ـ ما آخوندهای بیسواد درست کردیم. آن اسلامی که در صدر اسلام بوده و اسلام واقعی بوده، آن پیاده بشود. و ان‏شاءاللّه‏ پیاده خواهد شد. ما از شما خیلی شکرگزاریم. خدا شما را برای اسلام و مسلمین حفظ بکند. و همۀ روحانیت را توفیق بدهد که برای این نهضت تشریک مساعی بکنند و فداکاری بکنند.
امام خمینی نیز در جمع روحانیون سیستان و بلوچستان گفت: ان‏شاءاللّه‏ خداوند توفیق به شما بدهد. اینکه گفتید که برای شما هیچ کاری نکردند، برای هیچ کس هیچ کاری نکردند! فقط آن چیزی که کردند برای امریکا و دیگر اجانب کردند. شاه سابق که در آن کتاب نوشته است «مأموریت برای وطنم» من این را صحیح می‏دانم؛ «مأموریت» برای وطن داشت! برای اینکه وطن را بکلی نابود کند، اسلام را نابود کند، عشایر را نابود کند، همۀ طبقات را به نابودی بکشد، همۀ خزاین ما را ببرد، ما را دست‏نشاندۀ غیر قرار بدهد، کشاورزی ما طوری بشود که ما در همه چیز محتاج به خارج باشیم. اینها همه جزء «مأموریت» او بود، و مأموریتش را هم انجام داد. لکن خدا خواست که رسوا بشود در عالم.
و ما البته از همۀ شما آقایان تقاضای این را داریم که در آن محالی که هستید همه با هم، شما و همۀ علمای آنجا با هم برادر[و]یک جهت باشید. و ان‏شاءاللّه‏ دولت عدل اسلامی که پیش آمد، همه مثل هم، همه برادروار، استفاده از مملکت خودتان می‏کنید. و مملکت مال خودتان است و خودتان اداره‏اش می‏کنید ان‏شاءاللّه‏. خداوند شما را حفظ کند.