به گزارش سنت نیوز، مولانا محمد طیب درفرازی از سخنانشان در مراسم نماز جمعه مسجد جامع نور ایرانشهر:حیا و غیرت خط قرمز ماست و اگر حیا و غیرت از ما گرفته شود،بمیریم بهتر است. هفته سنگین و پر فشاری را همه ی من و شما پشت سر گذاشتیم.جنایتی رخ داد و وظیفه ما این است […]

به گزارش سنت نیوز، مولانا محمد طیب درفرازی از سخنانشان در مراسم نماز جمعه مسجد جامع نور ایرانشهر:حیا و غیرت خط قرمز ماست و اگر حیا و غیرت از ما گرفته شود،بمیریم بهتر است.
هفته سنگین و پر فشاری را همه ی من و شما پشت سر گذاشتیم.جنایتی رخ داد و وظیفه ما این است که زبان حال مردم باشیم و برای بیداری مردم که در خواب غفلت فرورفته اند که فرزندان ما شکار چه توطئه هایی شده اند که حیا،عفت و غیرت ما را از ما بگیرند.
ما سختی های دیگر از جمله گرانی،فقر و غیره را تحمل می کنیم اما حیا و غیرت خط قرمز ماست و اگر حیا و غیرت از ما گرفته شود،بمیریم بهتر است.
خدایی را که از درون قلبها آگاه است را گواه می گیرم من حرفم را به خاطر خدا زده ام و هیچ بغض و ضدیتی با کسی نداشته و ندارم .
ما این درد را عنوان کردیم که چاره ای اندیشیده شود و فکری برداشته شود تا چنین کارهایی ادامه پیدا نکند.
تعداد آمار هم برای ما دردسر شده است،آماری که از زبان من خارج شد اولیاء یکی از قربانیان که به من مراجعه کرد گفت که فلانی این متهم اولی که دستگیر شده است این مقدار آمار را اعتراف کرده است و در اداره فلان که متولی این کارهست اعتراف کرده است.
اگر آمار چهل و یک نفرنه بلکه یک نفر هم باشند و آن ثابت شود انسان نباید آرام بنشیند.
ما پیرو دینی هستیم که چکیده آن حیا،عفت و غیرت است.
پیرامون جنایت به سرعت برق و باد تمام دنیا خبر شد،اگر کسی استفاده درست کرد خوب است اما کسانی بودند که در صدد سوء استفاده بودند.
من آدمی سیاسی نیستم و سیاسی کاری هم بلد نیستم،ما هرگز اعتقاد نداریم دیگران برای ما نسخه شفا بخش بپیچند.
اخباری کذب و دروغ بسیار در این هفته که هیچ سندیتی با این موضوع نداشت منتشر شد،هر کسی از ظن و گمان خویش می خواستند یار بشوند که یار نشدند بلکه بار شدند.
من از آنهایی که کار در دستشان است و این مسئله را دنبال کردند و دنبال خواهند کرد قدر دانی می کنم .این مسئله ای است که به رگ غیرت همه ی ما بر خورده است،مادر و خواهری که قربانی این جریان شده است،مادر و خواهر همه ی ماست.
از زاهدان حضرت شیخ الاسلام پیگیر این ماجرا و مسئله خواهند بود.
از همه عزیزانی که از اقصی نقاط این کره خاکی،نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر ابراز همدردی کردندتشکر می کنم .
ما امیدواریم که کسانی که متولی امر اند پیگیری بکنند و همه ی اقدامات انجام شده را به اطلاع عموم برسانند.
حضرت شیخ الاسلام طی تماسی گفتند که مردم را به چندنکته آگاه کنید ۱٫مردم آرامش خود را حفظ کنند۲٫علماء و مسئولان با جدّیت پیگیر این موضوع هستند و اطلاع رسانی خواهد شد ۳٫هر کس با متهمان رابطه خویشاوندی دارد،متهم را خودشان تحویل دهند۴٫خواهرانی که قربانی این جنایت شدند و خانواده هایی که صدمه دیدند،به ما مراجعه کنند که ما امانت دار آنها خواهیم بود.
با اعلان هر تجمعی حرکت نکنید،کسانی دیگر برای ما دل نمی سوزانند،بیاییم خودمان برای خودمان دل بسوزانیم و هر تجمعی از نظر ما رد است.
صدای شما را دنیا شنیده است،رسانه های بسیاری این خبر را منتشر کرده اند،این کار را خدای متعال انجام داده اند تا قبح این مسئله در تمام دنیا پخش شود،خدا خواست نشان بدهد که گناه در هر زمانی گناه است و نزد ایشان دارای جرم بسیار سنگینی است.
از خانواده متهمی که دیروز یکی از متهمان را تحویل قانون دادند تشکر می کنم،شخصا با این خانواده صحبت کردم که بهترین کار این است که فرزندتان را تحویل دهید،جامعه ما جامعه ای آگاه است ،وقتی ببینند که شما با مجرم همراه نیستید شما را به دیده احترام نگاه خواهند کرد.
اگر یک نفر از فامیلی جرمی مرتکب شده است،همه فامیل زیر سوال نخواهند رفت،آبروی یک مسلمان از کسی که خانه کعبه را منهدم کند بسیار سنگین تر است.
تعرض به محل های کسب که برای خدمت رسانی ایجاد شده اند از نظر ما مردود است،کسی حق انجام چنین کاری را ندارد.
فضای مجازی متاسفانه در این هفته اخیر فضای دروغ پراکنی و شایعات شده بود،اسم افرادی را که هیچ دخالتی در این قضیه نداشتند به خاطر بغض و اختلاف و ضدیت گرفته شد.
اگر کسی در مرکز سخنی را گفته است،بنده خدا تقصیری ندارد،وی در مرکز نشسته است و چه می داند اینجا چه اتفاقی رخ داده است.
اگر ما حرفی زده ایم به خاطر اصلاح جامعه ما بوده است،ما دنبال نام و نان ،شهرت و مقامی نبودیم.ما به برکت همان نام نیکی که گذشتگان ما در این شهر کسب کرده اند، داریم نان می خوریم،با خدا عهد کرده ایم که ما کسانی نباشیم که نام نیک گذشتگانمان را لکه دار بکنیم.
از پرداختن به شایعات به جدّ بپرهیزید،این باور در وجود من هست که تا خدا چیزی را نخواهد،نخواهد شد.
ذکر همه ی من و شما «حسبنا الله و نعم الوکیل» باشد،خدا برای ما کافی است.
این سخن به خاطر خدا گفته شده است و توکل همه ما به خدا خواهد بود،تا خدا نخواهد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
من به متولیان امر گفته ام از آمار بلندی که اعلام شده است ما کلاهمان را هوا نخواهیم کرد بلکه سر ما پایینتر است و هر چه آمار پایینتر باشد کمرمان راست تر خواهد شد و مقداری بار شرم ما کم تر خواهد شد.
دسیسه های دشمن را مراقب باشید.
والدین بچه های خود را دریابند،زمانی بود که زن و خواهر مسلمان بدون چادر از منزل بیرون نمی شد،تا محرم همراهش نبود به بیرون نمی رفت،امروز در بازارهای ما بی حجابی بسیار زیاد است،وقتی بی حجابی زیاد باشد گرگ ها در کمین خواهند بود اما زنی که محجبه و با ایمان باشد هنگامی که با دعا وذکر خدایی جایی برود،کسی سایه وی را نگاه نخواهد کرد.
والدین مراقب فرزندان باشند،زمانی بود که هنگامی که غروب می شد و بچه هنوز به خانه نیامده بود،پس از اینکه به خانه می آمد فلک می شد ولی الان ساعت ده و یازده بچه با لباس اتو کرده از منزل بیرون می شود.
والدین باید مراقب و آگاه به این مسئله باشند که دوستان و رابطه تلفنی فرزندانشان با چه کسانی است.
سرمایه پدر و مادر ساختمان و پاساژ نیست بلکه سرمایه هر پدر و مادری فرزندانش است،اگر این سرمایه را مراقبت کردیم نام نیک والدین در دنیا خواهد پیچید.
نتیجه سهل انگاری ها بی آبرویی و شرمندگی است.
آخرین خواسته مردم آن است که در این قضیه عدالت اجرا شود،هر کسی جرمی کرده است تنبیه شود،اگر کسی جرمی نکرده است نمی گوییم الکی وی را به ناحق سزا بدهند.
کسانی که در این قضیه با مردم همراه شدند خداوند به آنان جزای خیر عنایت کند،آن دنیا پرستان بدبخت بی دینی که زاویه گرفتند و به خاطر منافع دنیا حاضر شدند زیر این قضیه بزنند و بگویند که این قضیه کذب و دروغ بوده است ما آنها را به سوی خود خدا حواله خواهیم کرد،ان شاءالله در روز قیامت و در میدان محشر یقه شان را خواهیم گرفت.