مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۹ بهمن ۹۴) مسجد جامع الخلیل ضمن تلاوت آیه ۱۲ پیرامون مطالب سابق سوره ممتحنه فرمودند: موضوع چهارم بیعت، نهی از به قتل رساندن فرزندان در دوران جاهلیت بوده که فرزندان دختر خویش را به قتل می‌رساندند و اگر کسی ده پسر می داشت پسر دهم را برای بت ها و معبودان باطله قربانی می‌کردند

به گزارش سنت نیوز، مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۹ بهمن ۹۴) مسجد جامع الخلیل ضمن تلاوت آیه ۱۲ پیرامون مطالب سابق سوره ممتحنه فرمودند: موضوع چهارم بیعت، نهی از به قتل رساندن فرزندان در دوران جاهلیت بوده که  فرزندان دختر خویش را به قتل می‌رساندند و اگر کسی ده پسر می داشت پسر دهم را برای بت ها و معبودان باطله قربانی می‌کردند.

شیطان در نگاه آنها قتل اولاد و عقاید غلط و نادرست را کاری  صحیح و درست جلوه داده بود و بنابر تعصب و فکر غلط، دختر خود را به عقد یک فرد بیگانه در نمی‌آوردند و آنها را زنده به گور می‌کردند.

یکی از باورهای نادرست دیگر آنها درباره زنده به گور کردن دختران این بود که آنها معتقد بودند که زنان در میدان جنگ نمی‌توانند با دشمن بجنگند، و توان مبارزه را ندارند بنابراین هزینه کردن برای آنان بیهوده است. ایشان نظریه عدم توان روزی دادن فرزندان را بهانه‌ای نادرست خوانده به این آیه قرآن استناد فرمودند: (وَلاَ تَقْتُلُواْ أَوْلادَکُمْ خَشْیَهَ إِمْلاقٍ  نَّحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَإِیَّاکُم) فرزندان خود را از ترس گرسنگی نکشید من شما و فرزندان شما را روزی می‌دهم.

مدیر مدرسه مدینهالعلوم خاش به روش‌‌‌‌‌‌‌‌های گوناگون نوین قتل فرزندان اشاره نمودند و افزودند: امروزه نیز قتل فرزند را تحت عناوینی مانند: تنظیم خانواده و شعار فرزند کمتر زندگی بهتر در دنیا ترویج می‌دهند این همان عقیده دوران جاهلیت است که غیر اسلامی است  و از نظر قرآن مردود است.

در گذشته خانه‌های بهداشت قرص‌های جلوگیری از حاملگی به مردم می‌دادند، اما اخیراً دولت مردان پی‌بردند که این روش غلط است حتی رهبر انقلاب اعلام کردند که از این پس این عمل ممنوع است و مردم را به تولید نسل تشویق و ترغیب نمودند.

در دنباله مطلب ایشان افزودند: اقدام به سقط جنین فقط با نظر یک پزشک و یک آزمایش کار صحیحی نیست.

آموزش نادرست فرهنگی و تربیتی نیز قتل فرزند به شمار می ‌‌رود.

بعُد دیگر قتل فرزندان آموزش غیر اسلامی آنها است ، هر شخصی که فرزندش را در دانشگاه های غربی و غیر اسلامی  بفرستد و در نتیجه عقیده و تفکر این فرزند از دین اسلام منحرف شده و دچار غرب زدگی بشود گویا فرزندش را به قتل رسانده است.

تعلیم اسلامی به فرزندان از واجبات است.

هر پدری موظف است فرزند خود را تعلیم اسلامی بدهد و مدرسه و دانشگاهی انتخاب کند که موجب انحراف وی از اسلام نشود.

کشتن یک مسلمان حرام و از گناهان کبیره است.

پیامبر بزرگوار اسلام فرمودند:  (لَا تَرْجِعُوا بَعْدِی کُفَّارًا یَضْرِب بَعْضکُمْ رِقَاب بَعْض) بعد از من به حالت کفر برنگردید که برخی از شما گردن برخی دیگر را بزند.

و در جایی دیگر پیامبر فرمودند: مسلمان کسی است که مسلمانان از دست و زبان او در امان باشند، به هیچ کسی ایذا نرساند با زبان فحاشی، تهمت و تجسس نکند؛ به جان و مال کسی ضرر نرساند.

به عنوان مثال اگر تصادفی صورت می‌گیرد نباید پرخاش و فحاشی  شود زیراکه این اعمال در شأن یک مسلمان و عاقل نیست بلکه باید سعه صدر بخرج داده و تابع قانون بود.

«دولت مردان مسلمان تحت سلطه غربی‌ها و غیر مسلمانان قرار نگیرند و ارزش‌های اسلامی را از جامعه اسلامی برندارند».

مولانا محمد عثمان ،خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در بخش دیگر سخنان خود ضمن محکوم کردن توطئه های کشورهای غربی اظهار نمودند: امروز دشمنان اسلام رخنه و نفوذ می‌کنند و در کشورهای اسلامی به شکل های مختلف و با تهاجم فرهنگی ورود پیدا کردند،آمریکا با جنگ فیزیکی در افغانستان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ناکام شد در عراق ، سوریه، یمن و در کشورهای دیگر به طور غیر مستقیم وارد شدند که مسلمانان را از بین ببرند لذا امت اسلامی بیدار باشد آنها می‌‌خواهند از نظر فکری مسلمانان را از بین ببرند، (غربی‌ها همواره در صدد تولید ابزارهای فکری) ضد اسلام هستند.

قانون و اصولی که غربی‌ها پیاده کردند این است که ظاهراً با اسلام و در باطن مسیحیت، و تفکر صهیونیستی را ترویج دهند یعنی از نظر‌‌ ‌‌‌‌ادعا اسلام و عملکرد کاملاً غیر اسلامی باشد.

ایشان از عملکرد اخیر دولت تاجیکستان ابراز نگرانی کرده و آن را عملکردی غیر متوقع از یک رئیس جمهور اسلامی بر شمرده و افزودند: اخیراً در تاجیکستان دستوری صادر شده مبنی بر اینکه که هر کسی که ریش دارد ریشش تراشیده شود و زنی که حجاب دارد حجابش برداشته شود این یعنی ترویج بی‌حیایی و دورکردن مسلمانان از سنت و سیمای انبیاء.

این در حالی است که پیامبر بزرگوار  اسلام حکم کرده‌اند که مردان محاسن خود را بگذارند و سبیل را کوتاه کنند و این امر وجوبی است اما غربی‌ها در دولت‌های اسلامی رخنه کرده و این سنت نبوی را در نگاه مسلمانان تغییر داده‌اند،که این تفکر محکوم و این عقیده مردود است.

«غربی ها اجازه ندارند که در کشورهای اسلامی تحت عنوان حزب گرایی تفرقه انداخته و حکومت کنند».

توطئه دیگر دشمنان اسلام برای کشورهای اسلامی تجزیه است که کشورهای اسلامی را به چند قسمت تقسیم و سپس آن‌ها را تضیعف کنند و بر آنها حکمرانی کنند، ما مسلمانان به غربی ها اجازه نخواهیم داد که کشورهای اسلامی را با عناوین مختلفی همچون طائفه‌گرائی، حزب‌گرائی و مذهب تقسیم کرده و بر آنها حکومت کنند.

در پایان ایشان خاطرنشان کردند که ملت ایران خواهان تمامیت ارضی کشورهای اسلامی است.

ما تمامیت ارضی کشورهای عراق، پاکستان، سوریه، یمن و کشورهایی که ایادی دشمنان اسلام آن جا دخیل است می‌خواهیم و دشمنان اجازه و حق ندارند که بر آنها حکومت کنند، همچنین ما ملّت ایران تمامیت ارضی ایران همسایگان خود را در افغانستان ، عراق و… را می خواهیم و نباید به دشمنان و صهیونیسم اجازه تقسیم و تضیعف حکومت های اسلامی را دهیم.

الخلیل آنلاین

www.alkhalilonline.com