تمام این قتل های کور و نامعلوم از نظر شرعی محکوم اند و عوامل باید با بررسی کامل جستجو و مجازات شوند و این قتل ها حرام و خلاف شرع می باشند ،سربازی که از شهرستان برای خدمت سربازی خود می آید کشتن او حرام و ناجایز است.

به گزارش سنت نیوز، مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاهَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا کَمَثَلِ الْحِمَارِ یَحْمِلُ أَسْفَاراً بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِ اللَّهِ وَاللَّهُ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ [الجمعه : ۵] مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه این هفته (۱۰ اردیبهشت۹۵) مسجد جامع الخلیل خاش ضمن تلاوت آیه ۵ سوره جمعه فرمود: مسئله امنیت و سلامتی جامعه برای همه مهم و حیاتی است ،همه ما در سرنوشت و امور زندگی خود دخیل و مسئول هستیم ،آن حضرت صلی الله علیه و سلم فرمود: “هر کدام از شما مسئول است، و از هریک از شما، در مورد زیر دستانش سؤال خواهد شد. رهبر جامعه، مسئول رعیت می ‌باشد. مرد، مسئول خانواده و زیر دستانش می‌ باشد. زن در خانه ی شوهر، مسئول زیر دستان خود است. خدمتگزار، مسئول است و از او در مورد اموال صاحبش و مسئولیت‌ های دیگرش، سئوال خواهد شد”

مولانا محمد عثمان در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به حوادث و کشتار اخیر شهرستان خاش اظهار تأسف نمود و افزود: امنیت به خطر افتاده و در منطقه ای که بالاترین امنیت خوبی را داشت اما متأسفانه کمتر از یک ماه  است که حوادثی همچون کشته شدن نمازگذار  در مسجد و همچنین چند نفر از مأمورین نیروی انتظامی توسط افراد ناشناس در شهرستان کشته می شوند و  این مسائل بسیار نگران کننده برای استان و شهرستان است.

 ایشان در ادامه سخنان خود کشته شدن ۳ نفر از مأمورین نیروی انتظامی که توسط افراد ناشناس در شهرستان خاش کشته شدند را محکوم نمود و متذکر شد: امنیت برای همه حیاتی است ، برای پیشرفت ، ترقی و توسعه شهرستان مسئله امنیت مسئله اساسی و مهم است تا امنیت نباشد توسعه و اقتصاد نیست و پروژه ها و برنامه ها به تأخیر می افتند و موجب نگرانی همه می شود لذا ما از این مسائل نگران هستیم چراکه آبرو و حرمت بلوچستان در امنیت است لذا کسانی که به امنیت استان و شهرستان لطمه وارد می کنند خیرخواه جامعه نیستند و نمی خواهند منطقه آباد و پیشرفت داشته باشد.

تمام این قتل های کور و نامعلوم از نظر شرعی محکوم اند و عوامل باید با بررسی کامل جستجو و مجازات شوند و این قتل ها حرام و خلاف شرع می باشند ،سربازی که از شهرستان برای خدمت سربازی خود می آید کشتن او حرام و ناجایز است.

مولانا محمد عثمان خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در پایان سخنان خود از مسئولین امر و مردم خواست تا با همکاری یکدیگر  مانع این مسائل شوند و افرادی که باعث نا امنی و کشتار شدند مجازات شوند تا شهرستان به امنیت خود برگردد.

وی درآخر از عموم مردم برای شرکت در مراسم دانش آموختگی مدرسه علوم دینی مخزن العلوم شهرستان خاش که عصر سه شنبه ۱۴ اردیبهشت در عیدگاه مرکزی  برگزار می شود دعوت نمود تا در این مراسم شرکت و از فیوضات آن بهره مند شوند.

الخلیل آنلاین